Barmani w ikonicznych maskach po raz pierwszy we Wrocławiu

materiały prasowe

W najbliższą sobotę we Wrocławiu pojawią się barmani w rozpoznawalnych na całym świecie maskach. Przyjadą z praskiego AnonymouS – jednego z najlepszych koktajlbarów w Europie. Specjalnie dla wrocławian przygotują wyjątkowe menu. Wstęp wolny.

AnonymouS Bar skrywa się na praskim Starym Mieście. Pracujący tutaj barmani serwują koktajle w rozpoznawalnych na całym świecie maskach Guya Fawkesa. Są tajemniczy, charyzmatyczni, a przede wszystkim uzdolnieni – mieszkańcy całej Europy przyjeżdżają do Pragi, żeby spróbować ich autorskiego menu. Proces przygotowania koktajli jest sztuką samą w sobie, minispektaklem, podczas którego można obserwować sprawność barmanów. Aby stać się jego częścią nie trzeba pokonywać ponad 300 kilometrów do stolicy Czech. Wystarczy 24 czerwca o godz. 19.00 odwiedzić OVO Bar & Restaurant.

AnonymouS reprezentuje absolutną czołówkę barmańskich umiejętności. Od wielu miesięcy zabiegaliśmy o to, by gościć ich w OVO Bar & Restaurant. Przygotowanie przez nich koktajli staje się prawdziwym show. To wydarzenie, którego nie można przegapić – mówi Krzysztof Musielak, szef baru OVO Bar & Restaurant.

AnonymouS Bar prowadzą dwaj bracia, którzy tworząc to niesamowite miejsce zainspirowani się trzema opowieściami. Pierwsza to prawdziwa historia antybohatera Guya Fawkesa, który 5 listopada 1605 roku przeprowadził nieudany zamach na króla Anglii i Szkocji Jakuba I. Druga wiąże się z Alanem Moorem, czyli autorem popularnego komiksu „V jak vendetta”. Na cześć Guya Faweksa ilustrator stworzył charakterystyczną maskę, którą wielu uznaje dzisiaj za symbol rewolucji i buntu. Trzecia i ostatnia inspiracja wiąże się z aktywistami AnonymouS, którzy propagują wolność wypowiedzi w internecie.

Pojawienie się barmanów AnonymouS Bar to kolejne tego typu wydarzenie organizowane przez hotel DoubleTree by Hilton Wroclaw i działającą tutaj restaurację OVO Bar & Restaurant. Wcześniej goście mogli wziąć udział m.in. w koncertach, czy zobaczyć wystawę prac pedagogów Katedry Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Częścią naszej wizji jest chęć aktywnego włączenia się w życie lokalnej społeczności. Nasz hotel, restauracja i patio, za sprawą wielu wydarzeń, tętnią życiem i przyciągają mieszkańców Wrocławia, tak jak znajdujący się w bliskim sąsiedztwie Rynek. Jestem przekonany, że identycznie będzie w sobotę – mówi Matthias Herd, dyrektor generalny DoubleTree by Hilton Wroclaw.

Na co dzień menu koktajlowe OVO Bar & Restaurant jest podzielone na cztery części – receptury klasyczne, rodem z najlepszych barów świata (jak Artesian Bar z Londynu czy Dead Rabbit z Nowego Jorku), autorskie twisty (czyli koktajle stworzone na bazie klasycznych), a także najbardziej znane koktajle współczesne.

Zobacz barmanów AnonymouS Bar w akcji: https://www.youtube.com/watch?v=oFYwnm7bLMc

OVO Bar & Restaurant znajduje się w hotelu DoubleTree by Hilton Wroclaw przy ulicy Podwale 84 we Wrocławiu.

AnonymouS Guest Bartending

OVO Bar & Restaurant – Wrocław, Podwale 84

24 czerwca, godz. 19.00

Wstęp wolny – zapraszamy

Anita Nowak

Źródło: PR EXPERT

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ