Księgowa podejrzana o wyłudzenie miliona złotych z funduszu płac sędziów we Wrocławiu

fot: youtube

Jak donosi „Gazeta Polska Codziennie”, Iwona J., główny specjalista ds. księgowości w Sądzie Okręgowym we Wrocławiu, jest podejrzana o wyłudzenia co najmniej miliona złotych z funduszu płac sędziów. Przyznała się do winy, a pieniądze miała wydawać na luksusowe samochody i zagraniczne podróże.

43-letnią Iwonę J. Zatrzymano w listopadzie 2016 r. po przeprowadzeniu audytu w Sądzie Okręgowym we Wrocławiu. Okazało się bowiem, że na koncie sądu brakuje ponad miliona złotych. Iwonę J. Natychmiast zwolniono dyscyplinarnie. Podejrzana o wyłudzenia przyznała się do winy, mówiąc, że pieniądze wydawała na luksusowe samochody i podróże po świecie.

Lidia Sieradzka z Prokuratury Okręgowej w rozmowie z „GPC” potwierdziła, że zarzuty wobec Iwony J. Dotyczą wyłudzenia mienia wielkich rozmiarów, czyli co najmniej miliona złotych. Prokuratura bada też to, jak przez kilka lat przełożeni Iwony J. Nie spostrzegli nielegalnego procederu.

– Wszystkie osoby, które uczestniczyły w przeszłości w procesie ustalania i rozliczna płac, poniosły konsekwencje służbowe i nie pełnią już żadnych funkcji kierowniczych w administracji sądowej – stwierdziła Joanna Podwin z biura rzecznika prasowego SO we Wrocławiu.

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ