Nożownik poszukiwany listem gończym

Policja ustaliła ważną kwestię w sprawie ataku nożownika w Krakowie. Funkcjonariusze uważają, że ​to 24-letni mieszkaniec tego miasta – Kamil Pułtorak. Miał on zabić innego młodego mężczyznę w Nowej Hucie. Tragedia wydarzyła się 10 czerwca.

Dwóch mężczyzn zaatakowało 23-latka. Jeden z nich ranił chłopaka nożem, który w wyniku odniesionych ran zmarł. Na razie nie udało się zatrzymać zabójcy, choć znane są jego personalia. Policja nie ma wątpliwości, że Kamil Pułtorak zadał trzy ciosy nożem. Zabezpieczono film z monitoringu oraz narzędzie zbrodni.

Dziś za mężczyzną wydano list gończy.

Podjęte w toku śledztwa czynności operacyjne i procesowe doprowadziły do ustalenia, że sprawcą tego czynu jest 24-letni Kamil Pułtorak. Ponadto ustalono, że wymieniony od dnia popełnienia czynu ukrywa się. W dniu 20 czerwca 2017 roku Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia w Krakowie, Wydział; XIV Karny na wniosek prokuratora wydał postanowienie o zastosowaniu wobec Kamila Pułtoraka tymczasowego aresztowania na okres 14 dni, liczony od dnia zatrzymania. W dniu 21 czerwca 2017 roku prokurator z Wydziału I Śledczego Prokuratury okręgowej w Krakowie wydał postanowienie o poszukiwaniu podejrzanego listem gończym

–  zaznacza krakowska prokuratura.

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ