Artyści zagrają dla Aleppo. Bezpłatny koncert na Ostrowie Tumskim

materiały prasowe

Darek Malejonek, Maleo Reggae Rockers, Halina Mlynkova, Arkadio, Kinga Kielich, Kuba Podolski – razem, w szczytnym celu. 25 czerwca o godzinie 20.30 na scenie przed wrocławską katedrą rozpocznie się koncert „Maleo i przyjaciele. Dar dla Aleppo”. Będzie podsumowaniem akcji, której celem jest zebranie pieniędzy dla szpitala w Syrii. Wstęp wolny.

Dar dla Aleppo to niezwykła inicjatywa czterech kościołów chrześcijańskich z Dolnego Śląska – katolickiego, ewangelicko-augsburskiego, prawosławnego i greckokatolickiego. Jej celem jest zebranie funduszy na wyposażenie sali operacyjnej szpitala św. Ludwika w Aleppo – jednego
z ponad 100 w Syrii, które zostały zniszczone w czasie wojny. 25 czerwca o godzinie 20.30 na scenie plenerowej przed wrocławską katedrą rozpocznie się koncert „Maleo i przyjaciele. Dar dla Aleppo”. Będzie wielkim podsumowaniem akcji, w którą włączyły się władze lokalne
i samorządowe, organizacje społeczne oraz instytucje kulturalne, edukacyjne, zdrowotne i użyteczności publicznej oraz świat biznesu.

Podczas koncertu zagrają tacy artyści, jak: Darek Malejonek, Maleo Reggae Rockers, Halina Mlynkova, Arkadio, Kinga Kielich, Kuba Podolski. Uczestnicy usłyszą utwory z projektu „Nieśmiertelni” oraz „Panny Wyklęte”. Gościem specjalnym będzie maronicki biskup diecezji Latakia (Laodycea) w Syrii – Mons. Antoine Chbeir opowie o życiu codziennym tego zniszczonego wojną syryjskiego miasta, w którym mieszkańcy odbudowują normalność dla siebie i swoich rodzin.

W ramach akcji na Ostrowie Tumskim można także zobaczyć wystawę przedstawiającą rysunki wykonane przez dzieci, które są naocznymi świadkami wojny w Syrii. Ekspozycję uzupełniają zdjęcia, głównie zniszczonych syryjskich miast, ale również cywili, którzy zdołali uciec przed wojną i mieszkają dziś w obozach dla uchodźców.

Bardzo się cieszę, że ekumeniczny apel o pomoc dla szpitala św. Ludwika w Aleppo spotyka się z ogromną życzliwością wśród mieszkańców Dolnego Śląska – mówi biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej Andrzej Siemieniewski. – Na taką skalę po raz pierwszy kościoły chrześcijańskie naszej małej ojczyzny i tak wiele instytucji samorządowych, izb gospodarczych, zawodowych czy przedstawicieli świata kultury, jednoczy się wokół wspólnego dobra, aby pomóc chorym i cierpiącym, naszym braciom i siostrom w Syrii. Możemy być dumni, że jako Dolnoślązacy realizujemy tę inicjatywę wspólnie, ponad wszelkimi podziałami – dodaje.

 

Więcej informacji o akcji: www.dardlaaleppo.pl

Damian Tomczyk

Źródło: PR EXPERT

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ