Śledztwo w sprawie nieprawidłowości we wrocławskim pogotowiu ratunkowym

domena publiczna

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu prowadzą śledztwo nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową we Wrocławiu, w sprawie nieprawidłowości w różnych obszarach działalności wrocławskiego Pogotowia Ratunkowego. Podejrzenia dotyczą przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków.

Śledztwo zostało wszczęte w związku z niepokojącymi sygnałami, które wpływały do Policji, dotyczącymi nieprawidłowości, jak również wstępnymi ustaleniami poczynionymi przez funkcjonariuszy. Jest ono na początkowym etapie.

22 czerwca 2017 r. funkcjonariusze Wydziału dw. z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przeprowadzili czynności w Pogotowiu Ratunkowym oraz innych instytucjach i podmiotach z nim współpracujących. Działania polegające na zabezpieczeniu dokumentacji przeprowadzono łącznie w 8 miejscach.

Analiza zgromadzonego materiału jak i poczynione ustalenia dadzą podstawę do określenia kręgu osób odpowiedzialnych za nieprawidłowości jak i pozwolą rozważyć ewentualne przedstawienie zarzutów.

Źródło: Dolnośląska Policja

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ