RED. GADOWSKI: „POLSKI PREMIER” DONALD TUSK

Red. Witold Gadowski w swoim programie „Komentarz tygodnia” odniósł się do słów premier Beaty Szydło w Auschwitz i wskazał, że są one jak najbardziej właściwe dla polskiego premiera. Dziwi natomiast oburzenie „polskiego premiera” Donalda Tuska, bo ten zamiast bronić interesów Polski, to od wielu lat gra tylko na swoją dobrą posadę w Brukseli. Publicysta odniósł się również  do Władysława Frasyniuka, który chce założyć własną formację polityczną, a także do czeczeńskich uchodźców w Kalwarii, którzy chcą tam wprowadzić prawo szariatu.

Jest coraz więcej głosów, że Władysław Frasyniuk założy własną formację polityczną, która „zawojuje całą polską scenę polityczną” – wskazał Witold Gadowski.

Czyżby Władysławowi Frasyniukowi znudziło się prowadzenie własnej firmy transportowej? A może mu już nie idzie w działalności kierowcy i zarządcy kierowców i z powrotem pragnie wrócić na polityczną scenę? W nowej formacji ma się ponoć znaleźć Pan Trzaskowski i Pan „James Bond” Borys Budka. Szczególnie „James Bond intelektu” zyskał moją życzliwą uwagę, bowiem stwierdził, że „Jerzy Owsiak to postać mityczna dla PiS, to „żołnierz wyklęty” walczący z rządem PiS”. (…) Taki z Jerzego Owsiaka „żołnierz wyklęty”, jaki spiker rozgłośni harcerskiej, gdzie debiutował. Wiecie Państwo, jak potoczyście potrafi się Jerzy Owsiak wypowiadać – powiedział publicysta.

Borys Budka „pił” w ten sposób do kontrowersji, które pojawiają się wokół tegorocznej edycji         Przystanku Woodstock – dodał.

Minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak stwierdził, że ta impreza jest niedostatecznie chroniona. (…) Przyjadą tam młodzi ludzie z różnych krajów. Załóżmy jednak, że przyjadą dżentelmeni z najnowszego zaciągu „czystych Europejczyków”, czyli ze świeżej fali migracji. Ci dżentelmeni będą chcieli odpalić tam jakąś małą bombkę. Jeżeli bombka wybuchnie, to jak Państwo myślicie? Co napisze red. Jacek Żakowski, Paweł Wroński i cała reszta tej czeredki? Napiszą, że rząd PiS doprowadził do takiego upadku państwa, że dokonano zamachu w trakcie Przystanku Woodstock i trzeba żądać dymisji ministra Błaszczaka. Jeżeli szef MSWiA będzie starał się zabezpieczyć tę imprezę, to będzie musiał podwoić ilość patroli, ustawić bramki i wprowadzić ewidencję osób, które uczestniczą w tej imprezie. Wtedy rozlegną się krzyki, że faszystowski rząd PiS-u gwałci obywatelską wolność post-hipisów, którzy lubią taplać się w błocie i nie nosić ze sobą dokumentów tożsamości. Zatem, tak źle i tak niedobrze – zaznaczył red. Witold Gadowski i dodał, że czas pokaże, co się stanie z tegoroczną edycją Przystanku Woodstock.

Redaktor w swoim programie „Komentarz tygodnia” odniósł się również do słów premier Beaty Szydło, które wypowiedziała w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz.

Premier Szydło stwierdziła, że należy robić wszystko, aby zabezpieczyć bezpieczeństwo i życie własnych obywateli. Powiedziała tyle. Nie mniej, nie więcej. Natychmiast odezwał się Donald Tusk, który stwierdził, że takie słowa nie powinny paść z ust polskiego premiera. Sadzę, że miał on na myśli polskiego premiera we własnym wydaniu. Wtedy termin „polski premier” byłby pisany w cudzysłowie – „polski premier” Donald Tusk. To nawet bardziej odpowiada prawdzie. Zachował się on jak Henryk Walezy (nie nobilitując zbytnio Donalda Tuska) bowiem natychmiast porzucił on funkcję premiera, jak tylko zaświecono mu w oczy lusterkiem posady w Europie. (…) Te słowa z ust Beaty Szydło noszą naturalny kontekst. Nie ma tam nic złego. (…) Słów polskiej premier zaczęli nawet bronić polscy Żydzi, którzy stwierdzili, że nie widzą nic złego w tej wypowiedzi. Wręcz przeciwnie, mówią oni, że jest to wypowiedź bardzo rozsądna i oceniają ją pozytywnie – mówił publicysta.

W lewicowych mediach nie milknie kwestia manipulacji ws. uchodźców – dodał red. Gadowski.

„Gazeta Wyborcza” i TVN cały czas usiłują nas szantażować zdjęciami dzieci, kobiet i biednych, którzy giną w drodze z przeklętej wojny do jakiegoś przytułku w Europie. Żaden reporter „Gazety Wyborczej” nie pojechał do Kalwarii, gdzie jest specjalny ośrodek dla uchodźców. Tam czeczeńscy uchodźcy terroryzują całą resztę, zmuszając ją do uznawania prawa szariatu. Doszło tam nawet do konfliktu z uchodźcami ukraińskimi, ponieważ robiło się ciepło i uchodźcy ukraińscy rozpoczęli chodzenie w krótkich spodniach, na co Czeczeni zareagowali bójkami, twierdząc, że mężczyźni – w ramach prawa szariatu – muszą mieć nogi zakryte. Nie byłoby to tak ważne, gdyby nie fakt, że mnożą się doniesienia okolicznych mieszkańców, polskich obywateli, na to, że Czeczeni zaczynają także szantażować i zastraszać okoliczną ludność. Tym powinny się zająć polskie służby. Postuluję, aby każdego, kto chce w Polsce wprowadzać szariat, brać za kołnierz i wyrzucać poza granice naszego kraju – podkreślił Witold Gadowski.

źródło: radiomaryja.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ