To próba uciszenia protestów – Razem i Zieloni o głosowaniu w sprawie mieszkań socjalnych

kamienic.jpg

Przed rozpoczęciem obrad Rady Miejskiej Partie Razem i Zieloni wraz z p. Ireną Terpiłowską zorganizowały konferencję, podczas której wyraziły protest wobec prowizorycznych zmian do uchwały o przyznawaniu mieszkań najbardziej potrzebujących.

Zdaniem lewicowych działaczy głosowane dzisiaj przez wrocławskich rajców zmiany to jedynie próba uciszenia protestów.

Obowiązkiem miasta i społeczności, jaką razem tworzymy, jest dbać o komfort życia i bezpieczeństwo mieszkańców – powiedział profesor Wojciech Browarny z partii Razem. – Wrocław na to stać, tylko władze muszą zmienić priorytety przy tworzeniu budżetu i wydatkowaniu miejskich środków.

Propozycja przyznania osobie uciekającej przed przemocą jedynie 3 punktów to skandal – skomentowała pani Irena Terpiłowska, pomysłodawczyni oryginalnego wniosku, która od dawna walczy o lepsze warunki dla ofiar przemocy domowej. – W żadnym stopniu nie zmieni to naszej ciężkiej sytuacji, a ma na celu jedynie uciszenie protestów w tej sprawie.

Uchwała w sprawie zasad wynajmowania lokali mieszkalnych wchodzących w skład zasobu komunalnego nie była zmieniana od 12 lat – powiedział Paweł Pomian z partii Zieloni. – Chcemy m.in. większej ilości punktów za posiadanie dziecka, za dłuższy okres oczekiwania, wprowadzenia kryterium przemoc w rodzinie oraz kontroli ośrodków i schronisk.

Chcemy wprowadzenia realnej polityki mieszkaniowej – dodała Katarzyna Wieliczko z partii Razem. – Musimy natychmiast zaprzestać wyprzedaży miejskich mieszkań i zrobić rewizję obecnego zasobu.

Na Radzie Miejskiej we Wrocławiu pojawiła się również Inicjatywa 8 marca, feministyczna organizacja, która protestowała przeciwko prowadzonej przez ratusz polityce mieszkaniowej.

źródło: dolny-slask24h.pl

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Dlaczego patologia może sobie mieszkać w centrum i płacić niski czynsz a często nie płaci. Ale zwykli pracujący ludzie muszą wynajmować lub kupują mieszkania na obrzeżach bi ich nie stać?????????

ZOSTAW ODPOWIEDŹ