Balcerowicz o Polakach popierających polski biznes: Wyemigrujcie na Białoruś, tam Łukaszenka pilnuje, by wszystko było państwowe

balcerowicz.jpg
Magdalena Rigamonti przeprowadziła wywiad z Leszkiem Balcerowiczem. “Guru ekonomii polskiej”, jak wyrażał się o nim śp. Andrzej Lepper, wypowiedział się na temat politycznych przeciwników.

– Ludzie mają poczucie, że za prąd płacą zachodnim koncernom, za telefony też, że wszystko, co nasze, polskie, zostało wyprzedane – stwierdziła Rigamonti, co mocno rozjuszyło byłego polityka.

– Wiem, czytam to wszystko i myślę, że albo to są płatni hejterzy PiS, albo ludzie o spranych mózgach. Odpowiadam im: wyemigrujcie na Białoruś, tam Łukaszenka pilnuje, by wszystko było państwowe. Przyznajcie się, że Łukaszenka to wasz idol. Interesuję się językiem, który jest zarówno narzędziem przekazywania informacji, jak i otumaniania. Proszę zauważyć, że wiele słów zaczynających się na „wy” ma negatywny wydźwięk: wyprzedaż, wyrąb, wywóz, wynocha. PiS to jest dla mnie partia na „wy”. Zastanawiam się nad zrobieniem wystawy na temat wypowiedzi aktywnych na Twitterze działaczy partii Kaczyńskiego. Mam też nadzieję, że stworzymy odkłamywacz, który będzie demaskował przekręty intelektualne polityków i ludzi mediów. Mogę sobie wyobrazić, że będzie przyznawana nagroda miesiąca im. Breżniewa – odpowiedział.

Tak o to na dobre p. Balcerowicz wpisuje się do loży zacietrzewionych i zgorzkniałych politycznie.

Źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ