W wakacje akademiki jak hotele – sprawdź ile kosztuje doba

pixabay.com

Tradycyjnie z niedrogich noclegów w akademikach korzysta duża część uczestników letnich imprez organizowanych we Wrocławiu, m.in. festiwalu filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty. W tym roku administratorzy domów studenckich spodziewają się wielu fanów sportu, którzy przyjadą do stolicy Dolnego Śląska na Igrzyska Sportowe The World Games 2017.

Przez całe lato czynne będą wszystkie akademiki Uniwersytetu Przyrodniczego. „Talizman” (pl. Grunwaldzki 63) wynajęto firmie, która prowadzić ma tam hostel. Natomiast „Arkę” w lipcu zarezerwowano dla wolontariuszy pracujących przy The World Games 2017 oraz uczestników Euro Sportingu.

Stale na gości czekają pozostałe domy studenckie Uniwersytetu Przyrodniczego: „Centaur” (pl. Grunwaldzki 65), „Labirynt” (ul. Sopocka 23), „Zodiak” (ul. Grunwaldzka 106) i „Raj” (ul. Pautscha 5/7). W tym ostatnim są tylko dwójki i pokoje jednoosobowe z łazienkami. Dlatego cena za nocleg jest najwyższa – 68 zł od osoby.

W pozostałych akademikach, w pokojach dwu- i trzyosobowych za łóżko trzeba będzie zapłacić od 37,50 zł w górę.

Nocleg mniej będzie kosztował studentów. – Jeśli student Uniwersytetu Przyrodniczego zostaje na wakacje we Wrocławiu i pracuje lub odbywa praktyki, to za noc zapłaci 16,50 zł za dobę. Studenci z innych uczelni, z całej Polski, za miejsce w akademiku na jedną noc wydadzą 34,50 zł. Do tych stawek należy dodać 8 proc. VAT – mówi Kazimiera Anioł, kierownik Działu Spraw Studenckich Uniwersytetu Przyrodniczego.

Informacje o warunkach noclegu, wolnych miejscach i rezerwacji można uzyskać w Dziale Spraw Studenckich UP (tel. 71 320 51 46).

Politechnika Wrocławska także udostępnia przyjezdnym swoje akademiki na całe lato.

W T-16 na Wittigowie (ul. Wittiga) mogą przede wszystkim zatrzymać się studenci Politechniki. Za dobę w pokoju dwuosobowym student PWr zapłaci 55 zł, za miejsce w „trójce” – 45 zł.

W miarę wolnych miejsc pokoje udostępniane są także turystom, którzy zapłacą nieco więcej. Nocleg na Wittigowie kosztuje 70 zł za miejsce w „dwójce” i 60 zł za łóżko w pokoju trzyosobowym.

Jeśli goście chcieliby zatrzymać się we Wrocławiu dłużej, wtedy stawki za noclegi w akademiku na Wittigowie są niższe.

źródło: wroclaw.pl

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ