Rozprawa wrocławskiego “bombera” odroczona do sierpnia

sady_11.png

Sąd odroczył rozprawę wrocławskiego “bombera” – informuje Radio Wrocław.

Chodzi o sprawę podłożenia ładunku wybuchowego w autobusie. W maju ub.r. w eksplozji poszkodowana została starsza kobieta. Tragedii zapobiegł kierowca, wynosząc tajemniczą torbę z autobusu. Obecnie 23-letni Paweł R., były student Politechniki Wrocławskiej, oskarżany jest o usiłowanie zabójstwa wielu osób.

Biegli twierdzą na podstawie przeprowadzonego eksperymentu, że w wybuch był na tyle niebezpieczny, że mógł doprowadzić do śmierci pasażerów. Prokurator domaga się kary dożywotniego więzienia. Tymczasem obrona podkreśla, że oskarżony skonstruował ładunek o słabszej mocy, a jego intencją nie było zabić, lecz zastraszyć. Domagał się wypłacenia mu okupu w złocie, co miało podnieść jego prestiż wśród koleżanek i kolegów.

Sąd przesłuchał już wszystkich świadków, ale teraz odroczył proces aż do sierpnia. Wszystko dlatego, że o powołanie nowych biegłych wnioskowała obrona, niezadowolona z “niemiarodajnej” opinii biegłych. Przeprowadzone zostaną badania z zakresu chemii materiałów wybuchowych, medycyny sądowej i pożarnictwa.

Źródło: Radio Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ