Otwarcie toru wrotkarskiego w Parku Tysiąclecia

Pokaz jazdy szybkiej w wykonaniu Ambasadora TWG 2017 Zbigniewa Bródki, warsztaty dla dzieci i dorosłych, nagrody, a na koniec, po zachodzie słońca, rolkoteka-dyskoteka przy muzyce serwowanej przez didżeja – takie m.in. atrakcje czekają na wszystkich chętnych w sobotę, 1 lipca, przy okazji otwarcia toru wrotkarskiego w Parku Tysiąclecia z udziałem prezydenta Rafała Dutkiewicza.

Budowa toru wrotkarskiego w Parku Tysiąclecia to jedna z miejskich inwestycji związanych z X Światowymi Igrzyskami Sportowymi The World Games Wrocław 2017. Kosztowała ponad 6 mln złotych, a jedna czwarta środków pochodziła z dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Sporty wrotkarskie w ramach The World Games 2017 zagoszczą w Świdnicy (hokej na wrotkach, jazda figurowa), a także w Parku Tysiąclecia, gdzie odbędzie się rywalizacja w jeździe szybkiej (21-25 lipca) – na 200-metrowym torze, a także w jeździe ulicznej, na pętli wokół wspomnianego toru. Swój udział zapowiedzieli m.in. – uwaga! – holenderscy bracia bliźniacy Michel i Ronald Mulderowie, a więc odpowiednio złoty i brązowy medalista olimpijski z Soczi (2014) w łyżwiarstwie szybkim.

W uroczystym otwarciu toru (sobota, 1 lipca), o godz. 15.00 weźmie udział m.in. prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Dziesięć minut później w pokazie jazdy szybkiej na torze będzie można zobaczyć Ambasadora The World Games 2017 – panczenistę Zbigniewa Bródkę, mistrza olimpijskiego z Soczi, który na rolkach spędza dużą część sezonu przygotowawczego przed zimowymi zawodami.

Sobota będzie jedynym dniem podczas, którego wszyscy chętni będą mogli wypróbować tory przed The World Games 2017. Jeszcze w nocy z soboty na niedzielę ruszą pierwsze prace związane z przygotowaniem areny do zbliżających się Igrzysk. Tor zostanie ponownie udostępniony mieszkańcom tuż po TWG 2017.

Harmonogram:

Godz. 15.00 – uroczyste otwarcie toru
Godz. 16.00 – warsztaty i pokazy jazdy na rolkach dla dzieci (Fundacja Zarolowani) – na miejscu będzie możliwość bezpłatnego wypożyczenia rolek
Godz. 17.00 – zawody dla dzieci (Polski Związek Sportów Wrotkarskich)
Godz. 18.00 – prezentacja sportu, rozdanie nagród dzieciom (Zbigniew Bródka)
Godz. 18.30 – warsztaty z jazdy na rolkach dla młodzieży i dorosłych (Fundacja Zarolowani)
Godz. 19.30 – zawody dla młodzieży i dorosłych (Polski Związek Sportów Wrotkarskich)
Godz. 20.30 – rozdanie nagród na scenie dla młodzieży i dorosłych (Zbigniew Bródka)
Godz. 21.00 (do godz. 23/24) – ROLKOTEKA/DYSKOTEKA
W przerwach zaplanowano występy zespołu Cheerleaders Wrocław.

W czasie wydarzenia, od godz. 15, będzie można uczestniczyć w warsztatach sportów z programu The World Games 2017 (m.in. ergometry, sumo, unihokej, przeciąganie liny i futbol amerykański z udziałem zawodników Panthers Wrocław). Pojawią się także foodtrucki oraz maskotki Jaś i Małgosia, a zmęczeni wypoczną w strefie chillout. Na miejscu będzie można też kupić bilety na rywalizację w konkurencjach wrotkarskich oraz na Ceremonię Otwarcia Igrzysk na Stadionie Wrocław (20 lipca, czwartek, godz. 19).

Bilety na konkurencje wrotkarskie

Bilety na wyścigi na torze są dostępne już od 2,50 zł, a karnety od 25 zł – do nabycia za pośrednictwem serwisu eBilet.pl, a także w punktach sprzedaży na terenie całego kraju (pełna lista na www.ebilet.pl). Uczniowie, studenci, rodziny wielodzietne i emeryci mogą liczyć na bilety zniżkowe.

Źródło: Oficjalny Portal Miasta Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ