Korwin-Mikke dziękuje Radzie Miejskiej w Jaworze za poparcie ul. kard. Wyszyńskiego

korwin.jpg

Europoseł Janusz Korwin-Mikke wystosował list do Rady Miejskiej w Jaworze, dziękując rajcom za poparcie kandydatury kard. Stefana Wyszyńskiego na patrona ulicy.

Zmiana nazwy dwóch ulic w Jaworze miała miejsce w związku z tzw. ustawą dekomunizacyjną z 1 kwietnia 2016 roku. W jej myśl nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej, w tym dróg, ulic, mostów i placów, nadawane przez jednostki samorządu terytorialnego nie mogą upamiętniać osób, organizacji, wydarzeń lub dat symbolizujących komunizm lub inny ustrój totalitarny, ani w inny sposób takiego ustroju propagować, choćby poprzez nazwy odwołujące się do osób, organizacji, wydarzeń lub dat symbolizujących represyjny, autorytarny i niesuwerenny system władzy w Polsce w latach 1944–1989.

Europoseł, a zarazem twórca uchwały lustracyjnej z 28 maja 1992 roku, w wyniku konsultacji społecznych zarządzonych 4 stycznia 2017 roku przez Burmistrza Miasta Jawora został zaproponowany na patrona jednej z dwóch ulic w Jaworze wskazanych do zmiany nazwy. 24 marca Korwin-Mikke listownie podziękował za nominację na patrona ulicy i poprosił Radę Miejską w Jaworze o poparcie innych kandydatur – Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Rotmistrza Witolda Pileckiego.

– Kardynał Stefan Wyszyński swoją postawą uczył nas wszystkich jak mądrze i skutecznie walczyć z wrogiem narodu. Dzięki jego działaniom Polska zachowała swoją mentalną niezależność, co poskutkowało oderwaniem się od jarzma komunizmu. Bez wątpienia postać Kardynała zasługuje na upamiętnienie nie tylko w kręgach kościelnych – napisał Janusz Korwin-Mikke.

Działacze partii Wolność i sympatycy Pana Europosła z okręgu jaworskiego dołączają się do podziękowania Radzie Miejskiej w Jaworze za poparcie bohatera narodowego jakim jest Kardynał Stefan Wyszyński na patrona jednej z głównych ulic miasta Jawora.

 

źródło: dolny-slask24h.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ