Łamią stereotypy. Studenci Uniwersytetu Medycznego zapraszają na niezwykłą wystawę

Nie rozmawiali o chorowaniu i odchodzeniu – skoncentrowali się na pasji i rzeczach przynoszących radość. Studenckie Koło Naukowe Młodych Menedżerów już po raz drugi zorganizowało akcję „Razem dla hospicjum”. W pierwszej edycji zbierali dla podopiecznych wrocławskiego Hospicjum Bonifratrów pieniądze. W tym roku postanowili zadziałać inaczej.

– Chcieliśmy pokazać hospicjum z innej strony, przełamać stereotypy. Porozmawialiśmy z pacjentami i spytaliśmy się czy zgodzą się na obecność fotografa. Zgodzili się bez problemu – opowiada przewodnicząca Koła Młodych Menedżerów Roberta Raczyńska. Katarzyna Tomczyk – studentka Uniwersytetu SWPS, która wolontariacko zaangażowała się w projekt, spędziła tam cały dzień. Powstał piękny reportaż pokazujący podopiecznych hospicjum robiących to, co lubią najbardziej.

– Nie rozmawialiśmy o chorobie i samopoczuciu, tylko o tym, co sprawia im radość, co lubią robić. To widać na tych zdjęciach, są wbrew wszystkiemu przepełnione pasją życia – podsumowuje Roberta Raczyńska.

Efekty do tej pory podziwiać można było w internecie. Studenci Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu mieli jednak niedosyt, chcieli dotrzeć z wystawą do większej grupy osób. Naprzeciw wyszło im Kino Nowe Horyzonty, które udostępniło przestrzeń wystawienniczą.

Wystawę zdjęć obejrzeć może każdy, kto od 3 do 9 lipca pojawi na II piętrze w Kinie Nowe Horyzonty przy ul. Kazimierza Wielkiego.
Spotkanie z autorami wystawy zaplanowano tam w środę 5 lipca o godz. 10.00.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ