Policjanci ratowali życie mężczyzny, który prawdopodobnie doznał zawału serca w centrum miasta

karetka-pogotowia.jpg

Mężczyzna upadł i zaczął sinieć. Policjanci z wrocławskiego Oddziału Prewencji ratowali mężczyznę, który prawdopodobnie dostał zawału serca w centrum miasta. Błyskawicznie podjęta reanimacja najprawdopodobniej przyczyniła się do uratowania życia mężczyzny. Po przyjeździe pogotowia ratunkowego i wróceniu czynności życiowych poszkodowany został przewieziony do szpitala.

Wczoraj w godzinach przedpołudniowych funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu zostali poinformowani, że na skrzyżowaniu ulic  Oławska i Błogosławionego Czesława leży nieprzytomna osoba. Policjanci natychmiast udali się w to miejsce i zastali tam dwie kobiety udzielające pomocy przedmedycznej leżącemu na chodniku 70-letniemu mężczyźnie. Z przekazanych informacji wynikało, że poszkodowany osunął się na ziemię i zaczął sinieć. Funkcjonariusze błyskawicznie przystąpili do akcji ratunkowej i rozpoczęli reanimację. W tym czasie powiadomione zostało również pogotowie ratunkowe.

Policjanci reanimację mężczyzny prowadzili do czasu przyjazdu karetki, wtedy dalsze działania przejęli ratownicy. Po pewnym czasie w wyniku prowadzonej reanimacji u mężczyzny wyczuć można było tętno. Wtedy też zespół pogotowia ratunkowego podjął decyzję o przewiezieniu poszkodowanego do szpitala.

źródło: policja.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ