Polska armia wreszcie wstaje z kolan! Prezydent Duda: Są zaplanowane ogromne, niewyobrażalne pieniądze na modernizację polskiej armii!

Dziś na konferencji prasowej, prezydent Andrzej Duda powiedział, że “są zaplanowane ogromne, niewyobrażalne pieniądze na modernizację polskiej armii”.

Podczas konferencji pt. “Nowoczesny przemysł obronny RP zasadniczym segmentem systemu bezpieczeństwa państwa”, prezydent Andrzej Duda powiedział, że “w zeszłym roku przecież został zawarty rekordowy w historii polskiej zbrojeniówki kontrakt na dostawę modułów ogniowych Regina; 4,5 mld zł – czy to najwyższy kontrakt, jaki jest możliwy? Nie. Są możliwe wyższe kontrakty”. Prezydent dodał, że Polska ma wielki, niewyobrażalny potencjał, jeśli chodzi o młodych naukowców i innowatorów w obronności.

Duda podkreślił, że obecnie Polska wydaje “na badania duże pieniądze, chociażby na przestrzeni ostatniego dziesięciolecia. Te pieniądze, które szły poprzez system grantów i inne rozwiązania, naprawdę były niemałe. Problem tylko polega największy na tym, że to się nie przekłada na innowacyjność naszego przemysłu. To znaczy, że te technologie i rozwiązania, które państwo w ramach swoich prac badawczych przygotowujecie, nie są potem wykorzystywane w praktyce przez polską gospodarkę, przez polskie państwo”.

Ale najważniejsze – wg. prezydenta Dudy – jest bezpieczeństwo naszego kraju. – Jest chyba dla wszystkich jasne i nie jest żadną tajemnicą, że bezpieczeństwo najbardziej będziemy mieli gwarantowane wtedy, kiedy będą spełnione dwa warunki: kiedy będziemy mieli uzbrojenie i wszelkie systemy na najwyższym światowym poziomie, jeżeli chodzi o ich nowoczesność i wydajność, i jeżeli będą one nasze. To znaczy, że tylko my będziemy wiedzieli, w jaki sposób doszliśmy do takich wyników i jakie są rzeczywiste możliwości tego, co posiadamy, czyli wtedy, kiedy nie będą to produkty, do których klucze ma także kto inny”.

Źródło: Telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ