Złotoryja: Spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia – policjanci zatrzymali podejrzanego

dolnoslaska.policja.gov.pl

Złotoryjscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który spowodował kolizję a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwości może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi otrzymał informację o kierującym samochodem osobowym, który uszkodził dwa inne pojazdy, a następnie uciekł. Ustalenia funkcjonariuszy skierowanych na miejsce zdarzenia wykazały, że młody mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego wjechał w prawidłowo zaparkowane dwa samochody osobowe, uszkadzając je. Na szczęście w żadnym z tych aut nie znajdowały się osoby, które w wyniku uderzenia mogłyby odnieść obrażenia. Według relacji świadków, kierowca bardzo szybko wydostał się z pojazdu i uciekł z miejsca zdarzenia, chcąc prawdopodobnie uniknąć odpowiedzialności.

Już po kilkunastu minutach policjanci ustalili kierunek ucieczki i miejsce przebywania mężczyzny. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec Złotoryi. Funkcjonariusze zauważyli, że zatrzymany mężczyzna ma problem z utrzymaniem równowagi, a podczas rozmowy wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,6 promila alkoholu w jego organizmie. Teraz za swoje czyny odpowie on przed sądem.

Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Sąd dodatkowo może również orzec środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów, a kierujący będzie musiał pokryć spowodowane przez siebie straty.

źródło: dolnoslaska.policja.gov.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ