EFFE label dla festiwalu Wratislavia Cantans

fot. nfm.wroclaw.pl

Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans im. Andrzeja Markowskiego został uhonorowany godłem EFFE (Europe for Festivals, Festivals for Europe) 2017–2018. Kandydaturę festiwalu zaakceptowało międzynarodowe jury po pozytywnej ocenie ekspertów na poziomie krajowym. 

Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans im. Andrzeja Markowskiego jest teraz częścią społeczności festiwalowej EFFE zrzeszonej w European Festivals Association. Członkowie EFA to festiwale najwyższej artystycznej jakości, które w znaczący sposób wpływają na życie kulturalne na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym.

Festiwal Wratislavia Cantans otrzymał następującą ocenę ekspertów i międzynarodowego jury:

Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans utrzymuje wysoką pozycję wśród prestiżowych i cieszących się uznaniem festiwali w Polsce, prezentując muzyczne arcydzieła w znakomitych wykonaniach. Jest to ważne wydarzenie na festiwalowej mapie Europy. Festiwal gości światowej sławy dyrygentów, zespoły i solistów, wspiera też artystów lokalnych, a szczególnie młodych wokalistów (studentów wydziałów wokalnych), którzy mogą wziąć udziału w Kursie Interpretacji Muzyki Oratoryjno-Kantatowej (warsztatach wokalnych z wybitnymi pedagogami i dyrygentami). Przy wsparciu województwa dolnośląskiego festiwal zbudował strategię obecności w regionie. Niektóre jego koncerty są organizowane również w mniejszych miastach Dolnego Śląska. 

źródło: nfm.wroclaw.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ