Legnica: Policjanci przerwali przestępczy proceder likwidując dwie uprawy konopi

legnica.png

Narkotyki nie trafią na rynek, bo na trop prowadzonych upraw wpadli funkcjonariusze legnickiej komendy. Policjanci zlikwidowali uprawy i zabezpieczyli 40 krzewów, przerywając ten przestępczy proceder i uniemożliwiając wytworzenie narkotyków.

Policjanci Rewiru Dzielnicowych komisariatu w Chojnowie uzyskali informację o jednym z mieszkań na terenie gminy Chojnów, w którym może być prowadzona uprawa konopi indyjskich. Dzielnicowi, którzy tam pojechali ujawnili uprawę 28 krzewów tego narkotyku. Na miejscu zastali dwie kobiety w wieku 20 i 41 lat, trudniące się tym procederem. Obie zostały zatrzymane.

Następnie kryminalni Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy tego samego dnia poprzez działania operacyjne ustalili, że na terenie jednej z posesji w gminie Chojnów prowadzona jest uprawa konopi indyjskich. Funkcjonariusze, którzy pojawili się w wytypowanym miejscu, w trakcie przeszukania ogródka przy budynku mieszkalnym ujawnili 12 krzaków konopi. Na miejscu został zatrzymany 22–latek.

Obecnie policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło: dolnoslaska.policja.gov.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ