Morawiecki: Mam poczucie, że żyjemy w kraju, który nareszcie dba o swoich obywateli

fot. twitter.com
W Przysusze o godz. 11 rozpoczął się V Kongres Programowy Prawa i Sprawiedliwości pod hasłem “Polska jest jedna”. Przemówienie programowe wygłosił prezes PiS Jarosław Kaczyński. – Zmiany, które chcemy przeprowadzić mają kilka aspektów. Reforma Edukacji jest bardzo znacząca, przeprowadzana wśród wielu trudności – zaznaczył prezes Kaczyński. Jako drugi głos zajął wicepremier Mateusz Morawiecki. – Wszystko zrobiliśmy bez podnoszenia podatków – stwierdził.

Wicepremier Mateusz Morawiecki swoje przemówienie rozpoczął od zapewnienia, że rząd Prawa i Sprawiedliwości w ciągu 1,5 roku zrealizował swoje obietnice. Wskazał przede wszystkim na wprowadzenie programu Rodzina 500+, a także na obniżenie wieku emerytalnego, które zostanie wprowadzone w październiku.

Mateusz Morawiecki wskazał też, że w rodzinach, które mają 3 lub więcej dzieci, dochody wzrosły o 25 proc. w ciągu roku. Dodał, że model gospodarczy według PiS doprowadził do zmniejszenia różnic w wynagrodzeniach między Polakami.

Wicepremier zaznaczył też, że przed rządem Prawa i Sprawiedliwości stoją szczególnie ważne wyzwania ze względu na błędy poprzedników.

– Startujemy kulą u nogi, problemami, które odziedziczyliśmy po poprzednikach. Mamy wielkie zapóźnienia i problemy – podkreślił Mateusz Morawiecki.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ