Wyruszył VI Motocyklowy Rajd pn.” Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”

  pixabay.com

  Dzisiaj nad ranem –  w Rzeszowie – spotkali się motocykliści z całej Polski, skąd dalej wyruszą jako zorganizowana polska grupa do Łucka na Wołyniu. W dniach 1 lipca – 9 lipca 2017 roku odwiedzą kresowe polskie nekropolie. Rajd pn.” Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” jest szóstą edycją i jak mówią motocykliści przede wszystkim ma na celu porządkowanie grobów naszych przodków, w tym roku na swojej trasie odwiedzą cmentarze na wołyńskie. Cała trasa liczy niecałe 1400 km.

  Wśród uczestników Rajdu najwięcej jest młodych ludzi i to oni będą przywracać grobom ich świetność. Dlatego biorą ze sobą odpowiedni sprzęt do czyszczenia, karczowania i koszenia. Pracę łączą z poznawaniem Kresów Najjaśniejszej Rzeczypospolitej, w ten sposób poznają historie miejsca, historie konkretnych rodów i ludzi. Wdzięczni Kresowianie błogosławią młodym ludziom,  serdecznie pozdrawiają i życzą szerokiej drogi: ” to są dobre dzieci, dzięki nim nasze ślady przetrwają i nikt nie będzie mógł zaprzeczyć, że tam nas nie było”.

  Rajd uczestniczy w akcji dolnośląskiej młodzieży „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” i kolejny raz, będzie okazja do zwiedzanie nowych miejsc i spotkania z Rodakami, których nowe pokolenia już wyrosły ale jak podkreślają rajdowcy: “dbają o tradycję i język ale czują się zapomniani przez Polskę”.

  Na zakończenie Rajdu w Rzeszowie motocykliści wezmą udział w uroczystościach upamiętniających 74 rocznicę Rzezi Wołyńskiej a w sierpniu w dniach 13 – 31, odbędzie XVII Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński.

  MP

  PODZIEL SIĘ

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ