Z otwartego auta ukradła rzeczy o wartości blisko 5 tys. zł

Piotr Drabik, CC BY 2.0, Flickr

Policjanci zatrzymali kobietę w związku z kradzieżą z otwartego samochodu mienia o wartości blisko 5 tys. złotych. Do zdarzenia doszło na jednym z jeleniogórskich parkingów. Sprawczyni wykorzystała chwilową nieuwagę pokrzywdzonej i okradła ją. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Podejrzanej może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 20-latkę podejrzaną o kradzież.

Jak ustalili policjanci, kobieta wykorzystała fakt niezamknięcia drzwi auta przez właścicielkę i ukradła mienie o wartości blisko 5 tys. złotych. Łupem kobiety padł plecak z laptopem, pieniędzmi, dwoma aparatami fotograficznymi, odzieżą i innymi przedmiotami. Do przestępstwa doszło w maju br. na jednym z jeleniogórskich parkingów.
Pokrzywdzona o kradzieży mienia powiadomiła policję. Funkcjonariusze w oparciu o zebrane w tej sprawie informacje oraz na podstawie monitoringu ustalili i zatrzymali osobę podejrzewaną o ten czyn.

20-latce za popełnione przestępstwo grozić może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Policjanci apelują o zamykanie samochodów i nie pozostawianie w widocznym miejscu wartościowych przedmiotów, które mogą być przyczyną włamania do pojazdu.
st. asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Jeleniej Górze

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ