Civitas Christiana swoje 20-lecie obchodziło w Krzeszowie

  MP Krzeszów

  W pierwszą sobotę lipca, w Dzień Maryjny Wrocławski Oddział Civitas Christiana z okazji swojego jubileuszu odbyli pielgrzymkę do Opactwa Cysterskiego w Krzeszowie. Spotkali tam innych członków katolickiego ruchu z oddziałów z Opola i  Wałbrzycha. Pielgrzymów serdecznie przywitał gospodarz miejsca ks. Marian Kopko. Mszy świętej przewodniczył  ks. prof. Bogusław Dróżdż, w homilii nawiązał do formacji i kształtowania człowieka najpierw w rodzinach, potem w swoich środowiskach pracy czy nauki. Ks. Profesor wspomniał nauki Ojca Świętego Jana Pawła II dotyczących nowej ewangelizacji, która u katolików jest niezbędna.

  MP poczet sztandarów

  Przepiękny dźwięk piszczałek, wyjątkowych organów uświetnił mszę świętą a później – krótki koncert studenta Akademii Muzycznej we Wrocławiu dopełnił uczty duchowej.

  MP organy w Krzeszowie

  Członkowie Civitas Christiana świętowali 20-lecie powstania katolickiego stowarzyszenia. Jak powiedział Kustosz krzeszowskiego Sanktuarium – sam marzy o tym, aby w Krzeszowie również powstał oddział Civitas Christiana.

  MP Kustosz ks. Marian Kopko

  Henryk Koch Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału Civitas Christiana przypomniał początki stowarzyszenia i moment powołania organizacji katolickiej, która dzisiaj obchodzi swój jubileusz.

  MP Henryk Koch

  Wśród uczestników był wyjątkowy gość – Serbołużyczanin, który do Polski przyjeżdża od ponad 20 lat. Ponieważ dawno temu, w wyniku reformacji Luter zabronił pielgrzymek, to ludzie szukali innych możliwości. Gość specjalny wybrał Polskę i rozmodlonych Polaków. Jak sam stwierdza:

  “mamy tę samą wiarę katolicką, gdyby nie ona, już by nas tutaj nie było” oraz “Nysa Łużycka jest tylko granicą państw a nie ludzi, jesteśmy dobrymi sąsiadami”

  MP Gość z Łużyc
  MP formacja

  MP

  PODZIEL SIĘ

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ