Dolnośląski odcinek A4 podczas wakacji w pełni przejezdny

fot. gddkia

Podczas wakacji, od 1 lipca do 3 września, autostrada A4 na odcinku dolnośląskim będzie w pełni przejezdna.

Autostrada A4 jest częścią trasy międzynarodowej E-40 i przebiega od portu Calais we Francji do wschodnich krańców Kazachstanu. A4 w Polsce rozpoczyna swój bieg przy granicy polsko – niemieckiej w Jędrzychowicach k. Zgorzelca. Łączna długość autostrady A4 wynosi 672 km, w województwie dolnośląskim ma niecałe 194 km. Przebiega poprzez okolice Zgorzelca, Lubania, Bolesławca, Legnicy, Wrocławia.

Wykonawca drogi ekspresowej S3 wybudował pasy włączenia i wyłączenia do istniejącego układu drogowego pomiędzy węzłami Złotoryja i Legnica. Utrudnienie ostatecznie zostały zlikwidowane 1 lipca.

W związku z remontem jezdni północnej A4 na odcinku od km 156+950 do km 175+000, wykonawca w czerwcu budował przewiązki pomiędzy węzłami Wrocław Wschód a Brzezimierz oraz rozpoczął roboty budowalne na MOP Krajków.

Budowa przewiązek zakończyła się w terminie, natomiast remont MOP wydłużył się ze względu na nieprzewidywalne w ostatnich dniach warunki atmosferyczne. Remont wykonywany jest na najwyższym poziomie, aby służył użytkownikom przez następne lata, dlatego zakończenie prac remontowych wydłużyło się o kilka dni i MOP zostanie przekazany do użytkowania w początkowych dniach lipca. O dokładnym terminie GDDKiA poinformuje w stosownym czasie.

źródło: dolny-slask24h.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ