Niemcy: Wypadek i pożar autokaru na autostradzie A9

zdjęcie ilustracyjne

Rano na autostradzie A9 w pobliżu miejscowości Munchberg na północy Bawarii doszło do zderzenia autokaru z ciężarówką, w wyniku czego autobus z 48 osobami na pokładzie zajął się ogniem. Pojazd spłonął niemal doszczętnie. W chwili obecnej policja informuje o 31 osobach rannych. 17 wciąż uznaje się za zaginione, a służby nie wykluczają, że osobom tym nie udało się wydostać z płonącego autokaru.

Do zdarzenia doszło po godzinie 7.00 na autostradzie A9 między miejscowościami Munchberg a Gefrees. Autokar z 48 osobami na pokładzie uderzył w ciężarówkę, w wyniku czego stanął w płomieniach i spłonął niemal doszczętnie. Według wstępnych ustaleń, pojazd jechał w kierunku Norymbergi.

Na pokładzie autokaru znajdowało się 48 osób – 46 pasażerów i dwóch kierowców. Obecnie 31 osób jest rannych, a 17 wciąż uznawane są za zaginione. Policja nie wyklucza, że osobom tym nie udało się wydostać z płonącego pojazdu. Trwa akcja służb. Na razie nie wiadomo, jakiej narodowości były osoby jadące autokarem i skąd podróżowały.

 

źródło: telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ