TVN ma spory problem. Skarbówka ściga ws. zaległego podatku. Chodzi o 110 mln zł

TVN auto.jpg

Zapłaty 110 mln zł należnego podatku dochodowego (w tym odsetki) domaga się od TVN Izba Administracji Skarbowej. Według fiskusa stacja nie zapłaciła podatku z tytułu połączenia platformy „n” z „Cyfrą +”. Władze TVN zapowiadają odwołanie od decyzji Izby Administracji Skarbowej.

Jak wynika z ustaleń portalu Wirtualnemedia.pl, Izba Administracji Skarbowej skierowała do TVN decyzję nakazującą zapłatę 110 mln należnego podatku dochodowego. Cała sprawa dotyczy transakcji z 2012 roku i powstania platformy „nc+”.

Władze TVN przekonują, że jeszcze przed finalizacją transakcji, zasięgnięto opinii w resorcie finansów i wówczas nikt nie zgłaszał żadnych zastrzeżeń.

– Scripps Networks Interactive i TVN zdecydowanie nie zgadzają się z tą decyzją Administracji Skarbowej i odwołają się od niej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Spółka dokona zapłaty naliczonej kwoty około 110 mln zł zgodnie z treścią decyzji, w wymaganym terminie, a następnie natychmiast będzie dochodzić jej zwrotu – czytamy w oświadczeniu TVN, którego treść publikuje portal Wirtualnemedia.pl.

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ