Złodziej samochodu zatrzymany po pościgu – jechał skradzionym autem mając blisko 1,5 promila i był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności

radiowoz.jpg

Policjanci z legnickiej komendy zatrzymali po pościgu mężczyznę, który chwilę wcześniej ukradł samochód marki VW Transporter. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna kierował skradzionym VW mając prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się też, że 23 – latek jest poszukiwany do zakładu karnego w celu odbycia kary pozbawienia wolności. 

Do kradzieży doszło nad ranem w Legnicy. Właściciel pojazdu powiadomił policjantów, że spod jego domu właśnie skradziono należący do niego samochód marki VW Transporter. Funkcjonariusze Wydziału Prewencji legnickiej Policji natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Na jednej z ulic funkcjonariusze zauważyli, że w przeciwnym do nich kierunku porusza się opisany przez dyżurnego w komunikacie pojazd.

Gdy mężczyzna siedzący za kierownicą VW zorientował się, że policjanci zawracają za nim, gwałtowanie przyśpieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg. Kierujący nie zważając na sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące zatrzymanie, jechał dalej.
Mężczyzna nie odjechał jednak zbyt daleko. Skręcając w boczną drogę, zatrzymał pojazd i wybiegł z niego. Policjanci kontynuując pościg, po chwili zatrzymali mężczyznę, który próbując się skryć, położył się na ziemię. Zatrzymanym okazał się 23 – letni mieszkaniec Legnicy. Policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało u 23 – latka prawie 1,5 promila alkoholu.

Mężczyzna okazał się też być poszukiwanym do zakładu karnego w celu odbycia kary 1 miesiąca i 25 dni pozbawienia wolności. Oprócz wcześniej zasądzonej kary, odpowiadał on będzie teraz także za kradzież samochodu, jazdę w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Za czyny, o które jest podejrzany, może mu grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(źródło – KMP Legnica)

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ