Jest umowa na przebudowę Buforowej

Wizualizacja inwestora / źródło: wroclaw.pl

Jeszcze w wakacje ma rozpocząć się przebudowa ul. Buforowej. Dzisiaj (5 lipca) podpisano umowę z wykonawcą. Drogowcy zapowiadają, że rozpoczną inwestycję od budowy zupełnie nowej drogi i bez większych utrudnień dla kierowców.

Kontrakt wart ponad 77 milionów złotych zrealizuje firma Strabag. Wrocław na tę inwestycję pozyskał środki z Unii Europejskiej. Pierwsze prace mają rozpocząć się za kilka tygodni. Potrzebne są jeszcze uzgodnienia i dokumentacja dla tymczasowej organizacji ruchu w trakcie przebudowy.

– Na początku robót będziemy starali się utrzymać dotychczasową organizację ruchu, żeby nie pogorszyć warunków jazdy kierowcom. Będzie to możliwe, bo inwestycja rozpocznie się od budowy zupełnie nowej drogi – mówi Marek Szempliński, rzecznik prasowy Wrocławskich Inwestycji.

Co się zmieni na Buforowej?

Obecna ulica Buforowa na pewno zyska zupełnie nową nawierzchnię. Jednak to na koniec. Najpierw powstanie 3-kilometrowy fragment czteropasmowej drogi (od wiaduktu do skrzyżowania z Konduktorską), drogowcy wybudują również zupełnie nowy wiadukt kolejowy pod cztery nitki torowiska. Kiedy będzie już gotowy, rozpocznie się demontaż obecnej przeprawy. Powstanie też rondo, rezerwa pod tramwaj do skrzyżowania z ul. Kajdasza. Do tego ścieżki rowerowe, chodniki. Wykonawca ma również wybudować zbiornik retencyjny dla wód opadowych, postawić sygnalizację świetlną wpiętą w system ITS oraz oświetlenie w technologii LED.

Wszystkie prace mają zakończyć się w pierwszym kwartale 2019 roku. Planowana budowa tramwaju na Jagodno została wpisana we Wrocławskim Program Tramwajowy jako jedno z najważniejszych zadań do realizacji po 2022 roku.

Inwestycja na Buforowej w liczbach

  • Nowe nasypy ziemne – około 150 000 m3, czyli tyle co 3 kilometry wału nadodrzańskiego
  • Nawierzchnie bitumiczne na jezdni – około 50 000 m2, to powierzchnia 7 boisk piłkarskich
  • Nawierzchnie ścieżek rowerowych – ok 10 000 m2
  • Wiadukt kolejowy 3 przęsłowy – łączna długość około 50 metrów
  • Kanalizacja deszczowa – łączna długość ponad 5 kilometrów
  • Okablowanie – 20 kilometrów

Źródło: Oficjalny Portal Miasta Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ