Policjanci zatrzymali wandala – zniszczył drzewa bez żadnego racjonalnego powodu

foto: wds

Była 5 rano, gdy policjanci z Głogowa zatrzymali mężczyznę, który chwilę wcześniej podczas „spaceru” zniszczył drzewa rosnące przy jednej z ulic. Wandal w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć motywów swojego działania. O dalszym losie zatrzymanego mężczyzny zdecyduje teraz sąd. 

Około godziny 5.00 rano funkcjonariusze zostali powiadomieni o dewastowaniu i niszczeniu drzew zasadzonych przy jednej z ulic na terenie Głogowa. Policyjny patrol skierowany w ten rejon zauważył dwóch młodych mężczyzn, którzy byli blisko miejsca bezmyślnej dewastacji.

Początkowo obaj stanowczo zaprzeczali, aby dokonali uszkodzeń i zniszczeń. Ich wyjaśnienia nie były jednak spójne. Obydwaj byli też nietrzeźwi. Ostatecznie jeden z zatrzymanych, 20 – letni mieszkaniec Głogowa, przyznał się do dewastacji trzech sporej już wielkości drzew.

Wartość zniszczeń oszacowano na kwotę ponad 1,1 tys. złotych. Podejrzany o połamanie drzew postanowił dobrowolnie poddać się karze. Jeśli zgodzi się na to sąd, będzie musiał zapłacić grzywnę w wysokości 1000 złotych oraz naprawić szkody i pokryć koszty sądowe.

(źródło – KPP Głogów)

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ