Remontują marinę nad Oławą [FOTO]

materiały prasowe

Trwa remont pomostów nad rzeką Oławą, przy ul. Walońskiej. W połowie lipca zakończy się ich rewitalizacja. Obok powstających nad Odrą plaż i bulwarów, to jedno z działań zachęcających wrocławian do przebywania nad rzekami. 

Remont mariny tuż obok powstającej inwestycji Angel River, to część rewitalizacji nabrzeży rzeki Oławy. Na pomostach przy ul. Walońskiej wymieniono już deski i odświeżono metalową konstrukcję, a także rozpoczęto konserwację elementów drewnianych. Remont będzie kosztował w sumie kilkadziesiąt tysięcy złotych.

O tym, że wrocławianie uwielbiają spędzać czas nad rzeką, nie trzeba chyba nikogo przekonywać – mówi Natalia Sawicka, dyrektor sprzedaży i marketingu Angel River. – To właśnie z myślą o nich, odnawiamy marinę, która z pewnością posłuży nie tylko mieszkańcom apartamentowców, ale również amatorom pikników, spacerów i sportów uprawianych nad wodą.

Marina będzie dostępna dla wszystkich już w połowie lipca. W jej pobliżu znajdują się nie tylko atrakcyjne tereny zielone, ale również stacja kolejki linowej – Polinka. Można nią stąd dojechać na powstałą niedawno plażę Forma Płynna, zlokalizowaną przy Wybrzeżu Wyspiańskiego, tuż obok budynków Politechniki Wrocławskiej.

Swoje oblicze zmieniają także inne miejsca nad Odrą i Oławą. Powstają liczne plaże i nowe miejsca, w których można miło spędzić czas. O tym, jak ważne dla mieszkańców Wrocławia są tereny nad rzeką, świadczy m.in. nagroda główna – Grand Prix oraz pierwsze miejsce w kategorii „Obiekt inżynierski, przestrzeń publiczna” konkursu „Piękny Wrocław”, przyznana autorom rewitalizacji Bulwaru Xawerego Dunikowskiego.

Remont pomostu na ul. Walońskiej jest częścią zmian prowadzonych na nabrzeżach wrocławskich rzek. Angel Poland Group ma swój duży wkład w rewitalizację nabrzeży Oławy. Podczas realizacji inwestycji deweloper obok wykonania kolejnego fragmentu promenady nad rzeką Oławą, zmodernizuje skrzyżowanie ulic Traugutta i Mierniczej. Ulica Miernicza uzyska swoje przedłużenie w postaci drogi prowadzącej do Angel River – dzięki temu mieszkańcy będą mogli dotrzeć tędy do rzeki, usiąść nad wodą, zjeść lunch czy po prostu spotkać się ze znajomymi.

Angel River to najnowsze przedsięwzięcie Angel Poland Group prowadzone we Wrocławiu. W ramach inwestycji powstają dwa budynki – 17- i 9-piętrowy. Łącznie znajdzie się tu 341 wysokiej jakości lokali mieszkalnych o powierzchni od 24 mkw. do 118 mkw. Projekt architektoniczny Angel River przygotowała Pracownia Projektowa Maćków, w oparciu o koncepcję pracowni Gottesman Szmelcman Architecture. Zakończenie prac planowane jest na trzeci kwartał 2018 roku.

https://angelriver.pl/pl/

Anita Nowak, PR EXPERT

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ