Zenon Martyniuk doczekał się filmu! Jego historia trafi na złoty ekran

foto: Telewizja Republika

Gwiazda disco polo Zenon Martyniuk doczekał się ekranizacji swojej życiowej opowieści. Super Express donosi, że córka sławnej aktorki Grażyny Szapołowskiej szykuje się do wyreżyserowania biografii gwiazdora disco polo. Ma nawet jego aprobatę. – Czuję się wyróżniony, że moja historia jest na tyle interesująca, by przenieść ją na ekran. Lubię filmy o artystach. Podobał mi się “Skazany na bluesa” – mówi gazecie Martyniuk.

Fenomen Zenka ujął reżyserkę Katarzynę Jungowską, która przymierza się do realizacji filmu o liderze zespołu Akcent. Scenariusz jest już niemal na ukończeniu. Jego inspiracją była książka biograficzna wokalisty “Życie to są chwile”, która właśnie trafiła do księgarń. Reżyserka coraz częściej odwiedza Podlasie w poszukiwaniu miejsc na zdjęcia.

– Wierzę w sukces tego przedsięwzięcia. Zenek ma fantastyczną muzykę, która jest częścią naszej kultury, kochają go tłumy. Od lat śledzę jego karierę i jestem pełna podziwu dla niego. Myślę, że na takiego bohatera czeka też polskie kino. Chcę uwiecznić w formie fabularnej wybrane momenty z życia i twórczości muzyka, drogę do spełnionych marzeń, wejść w jego duszę i pokazać emocje, bez przekłamania, bo ludzi interesuje przede wszystkim prawda – mówi Super Expressowi Jungowska.

Źródło: Telewizja Republika

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ