Kradł tylko markowe ubrania i perfumy

Piotr Drabik, CC BY 2.0, Flickr

Tylko w ciągu dwóch dni 19-latek okradł sklepy z markowymi ubraniami i perfumami na kwotę blisko 6 tysięcy złotych. Został ustalony i zatrzymany przez policjantów z Lubina. Trafił do policyjnego aresztu i teraz może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Na początku maja br. do lubińskiej policji wpłynęły cztery zgłoszenia o kradzieżach, do jakich doszło w sklepach na terenie miasta. Nieznany wtedy sprawca w ciągu tylko dwóch dni dokonał kradzieży markowych ubrań i perfum na kwotę blisko 6 tysięcy złotych.

Nad ustaleniem sprawcy od pierwszego zgłoszenia pracowali policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. Na podstawie zebranych informacji oraz pracy operacyjnej namierzyli sklepowego złodzieja. Został on zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Jak się okazało kradzieży dokonywał 19-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego. Rzeczy, które kradł szybko spieniężał przygodnym osobom, a w ten sposób uzyskanie pieniądze przeznaczał na własne potrzeby.

Policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają okoliczności całej sprawy oraz to czy zatrzymany mężczyzna nie ma na swoim koncie podobnych przestępstw. Czyny, których się dopuścił zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło: KPP w Lubinie

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ