Trump: Polska to jedno z najbardziej niezwykłych i inspirujących miejsc. Polacy maja naprawdę niezłomnego ducha

fot. youtube.com
– Potwierdziliśmy trwałe więzi przyjaźni, które od wieków łączą naszych obywateli. Polska to nie tylko wielki przyjaciel, ale ważny sojusznik i partner. Jeśli chodzi o współpracę wojskową, to umocniła nasze kraje i uczyniła nasz świat bezpiecznym – powiedział prezydent USA Donald Trump po spotkaniu w cztery oczy z prezydentem Andrzejem Dudą.

– Dziękuję za bardzo uprzejmą gościnę. To krótki jak dotąd pobyt, ale naród polski zawsze jest tak wspaniały – powiedział z uznaniem prezydent Donald Trump. – Amerykanie polskiego pochodzenia licznie popierali mnie w wyborach i jest to dla mnie zaszczyt być w Polsce. To wspaniały kraj, bardzo bogaty w historię, jedno z najbardziej niezwykłych, inspirujących miejsc. Macie naprawdę niezłomnego ducha, o czym dowiedzieliśmy się przez wiele lat – dodał Trump.

– Potwierdziliśmy trwałe więzi przyjaźni, które od wieków łączą naszych obywateli. Polska to nie tylko wielki przyjaciel, ale ważny sojusznik i partner. Jeśli chodzi o współpracę wojskową, to umocniła nasze kraje i uczyniła nasz świat bezpiecznym. Polska wraz z nami walczy, prowadząc misje rozpoznawcze, walcząc i szkoląc w Iraku i w Afganistanie. W imieniu wszystkich Amerykanów chciałem wyrazić uznanie za tę służbę. Chciałbym podziękować za życzliwość dla 5000 żołnierzy amerykańskich w Polsce – podkreślił amerykański prezydent.

Pogratulowałem za wybór Polski do Rady Bezpieczeństwa ONZ, omówiliśmy nasze wspólne oddanie wartościom wolności, suwerenności i rządów prawa – zaznaczył Donald Trump. – Zapowiedzieliśmy rozwój handlu między naszymi krajami. USA wspiera dążenia do dywersyfikacji energii, żebyście nie byli jak niewolnicy uzależnieni od jednego dostawcy gazu. Cieszymy się, że będziemy sprawiać, by relacje między USA i Polską poprzez handel umacniały się. USA robiła przez lata bardzo złe umowy handlowe, ale się to zmieni – dodał.

– Cieszę się, że będę mógł powiedzieć więcej o wartościach wiary i wolności podczas przemówienia do całego narodu polskiego – powiedział Donald Trump, zapowiadając swoje wystąpienie na pl. Krasińskich.

Źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ