Na co w weekend do kina? Powrót Machulskiego i Spacey w roli bossa mafii

Juliusz Machulski powraca! Choć “Volcie” daleko do takich klasyków jak “Vabank” czy “Vinci”, to jest to nadal komedia na całkiem przyzwoitym poziomie. Oprócz tego, dziś do kin wchodzi m.in. “Baby driver” z Kevinem Spacey’em w obsadzie i “Enklawa” – pełnometrażowy obraz dokumentalisty Gorana Radovanovica.

“BABY DRIVER”
Kevin Spacey powraca! Tym razem nie jako Frank Underwood znany widzom z „House of Cards”, ale w roli mafijnego bossa, Doca. Jego bezwzględność zmusza młodego kierowcę (Ansel Elgort) do udziału w akcji, w której chłopak może stracić wszystko, na czym mu zależy, w tym ukochaną Deborah (Lily Jones).

“VOLTA”
Długo oczekiwana komedia polskiego króla tego gatunku, Juliusza Machulskiego. Kryminał miesza się tu z humorem, a w grę wchodzi drogocenny zabytek – korona króla Kazimierza Wielkiego, na którą połasił się jeden z polityków. Na ekranie zobaczymy m.in. Olgę Bołądź, Andrzeja Zielińskiego i Jacka Braciaka.

“ENKLAWA”
Pełnometrażowy obraz cenionego dokumentalisty Gorana Radovanovica opowiada o chłopcu imieniem Nenad, który żyje w serbskiej enklawie w Kosowie. W wyniszczonym wojną kraju nic nie funkcjonuje tak jak powinno. Gdy pogarsza się zdrowie dziadka Nenada, chłopiec ma za zadanie sprowadzić do domu popa.

“MIŚ BAMSE I MIASTO ZŁODZIEI”
Jeśli nie chcecie zabierać dzieci na kolejną bajkę, z której wyjdą oszołomione głośnymi dźwiękami i szybko zmieniającymi się klatkami, to Miś Bamse jest doskonałym rozwiązaniem. Tradycyjna, baśniowa opowieść, która pomimo spokojnego tempa nie nudzi. Do tego trwa tylko godzinę.

“DARKLAND”
Coś dla fanów mrocznego, skandynawskiego kina akcji. Zaid (Dar Salim) to odnoszący sukcesy lekarz. Kiedy w niewyjaśnionych okolicznościach ginie jego brat, bohater porzuca uporządkowane życie, by pomścić jego śmierć. Jako zamaskowany wojownik zaczyna samodzielnie wymierzać sprawiedliwość.

“TO PRZYCHODZI PO ZMROKU”
Kiedy ludzkości grozi zagłada z powodu tajemniczego wirusa, Paul ewakuuje swoją rodzinę do domku w lesie. Problem pojawia się, kiedy schronienia w tym samym miejscu poszukuje inna rodzina. Rodzi się pytanie – jak daleko można posunąć się, by ocalić najbliższych?

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ