Ziemkiewicz: Niestety Andrzej Duda nie sprawdził się! Rozmawiał bez tłumacza, nie wchodził na krzesło. W “GW” – “słychać wycie, znakomicie!”

ziemkiewicz23.jpg

– Dziś w na jedynce w “Gazecie Wyborcze” tekst Bartosza Wielińskiego. Puenta tego tekstu jest taka – “Opuszczałem Pl. Krasińskich z myślą, że Polska zasługuje na to, by amerykański prezydent potraktował ją inaczej”. To jest gazeta, która kiedyś uchodziła za poważną i opiniotwórcą. Pierwszy tekst nie jest o tym, co się wydarzyło, tylko co myśli sobie pracownik tej gazety.Kogo obchodzi co myśli sobie jakiś pan Wieliński? – pytał Rafał Ziemkiewicz w programie “Chłodnym Okiem”.

W programie “Chłodnym Okiem” publicysta Rafał Ziemkiewicz na życzenie widzów dokonywał przeglądu “Gazety Wyborczej”!

“Nieważna jest wizyta Trumpa, trzeba wyśmiać Rosiewicza”

– To nie terroryści spowodowali, że we Francji jest stan wojenny – mówił Ziemkiewicz. – To wszystko jest rybi frędzel, problemem jest globalne ocieplenie, z którym trzeba walczyć! Stawką są oczywiście miliardy z krajów biednych do krajów bogatych. Mówiliśmy o tym wiele razy. Wśród gazów cieplarnianych dwutlenek węgla stanowi poniżej 5 procent. Ten poziomom powodowany przez człowieka stanowi około 1 procenta. Mamy zmniejszać ten jeden procent kosztem zniszczenia w Polsce górnictwa! – stwierdził publicysta.

– Jutro w “GW” Wałęsa – rozmowa o Kaczyńskim. Na drugiej stronie gazety są jakieś dyrdymały. 1/3 komentarzy zajmuje kpienie z Andrzeja Rosiewicza. On nagrał piosenkę. Piosenka jest, jaka jest, ale pierwsza strona gazety jest o tym, co sądzi pan Wieliński. Druga strona komentarzy redakcyjnych. Nieważna jest wizyta Trumpa, trzeba wyśmiać Rosiewicza – powiedział Ziemkiewicz.

“Niestety Andrzej Duda nie sprawdził się! Rozmawiał bez tłumacza, nie wchodził na krzesło”

Następnie jest analiza, że “wystąpienie Trumpa było zręczne” – ocenia to Radosław Sikorski. Spytajcie może o coś jego żonę, to jest osoba, która chociaż coś znaczy. A potem reportażyk – Dla jednych był jak papież, inni protestowali. Pisowska tłuszcza zwieziona autokarami i 5. członków Partii Razem z napisem “Trump precz”.

– Niestety Andrzej Duda nie sprawdził się! Rozmawiał bez tłumacza, nie wchodził na krzesło. Gdzieś w środku gazety pojawia się news: W Polsce dyskryminowani są geje i lesbijki w szpitalach. Jakaś pani powiada, że poczuła się dyskryminowana – mówił Ziemkiewicz.

– Ja ten numer zachowam, bo to jest historyczne świadectwo – stwierdził dziennikarz. – To jest taki skowyt. “Słychać wycie, znakomicie” – podsumował przegląd “Gazety Wyborczej” Rafał Ziemkiewicz.

Źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ