Niemka pobiła polską policjantkę

Piotr Drabik, CC BY 2.0, Flickr

41-letnia obywatelka Niemiec jechała na podwójnym gazie i spowodowała kolizję w Świnoujściu. Do zdarzenia przyjechała policja. Niemka swoją złość wyładowała na funkcjonariuszach. Nie reagowała na ich polecenia, następnie pobiła policjantkę. Została skazana na 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Ukarano ją grzywną w wysokości 1000 zł.

Do zdarzenia doszło we wtorek 4 lipca w Świnoujściu. Patrol zatrzymał do kontroli drogowej mazda i opla. Wtem w tył opla wjechał citroen na niemieckich numerach rejestracyjnych. Później okazało się, że kierująca pojazdem Niemka miała 2,2 promila alkoholu w organizmie.

Kobieta, która doprowadziła do kolizji miała pretensje do innych uczestników ruchu. Interweniowali policjanci. 41-letnia Niemka zaczęła szarpać funkcjonariuszkę i uderzać ją pięściami. Została zatrzymana.

Po nocy spędzonej  w policyjnym areszcie i wytrzeźwieniu, zatrzymana usłyszała zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszki oraz kierowania w stanie nietrzeźwości. Kobieta została też obwiniona za spowodowanie kolizji. Obie te sprawy w trybie przyspieszonym zostały skierowane do sądu

– czytamy w „Fakcie”.

Kobieta została skazana na 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Został wydany również zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na 7 lat. Dodatkowo zasądzono nawiązkę w wysokości tysiąca złotych na rzecz policjantki.

Źródło: niezalezna.pl, fakt.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ