Jaki utarł nosa „Wyborczej” i TVN: Słowa Trumpa to antybiotyk na antypolską pedagogikę wstydu

fot: youtube

Wiceszef resortu sprawiedliwości Patryk Jaki celnie podsumował wygłoszone w Polsce przemówienie Donalda Trumpa. Dostało się „Wyborczej” i TVN-owi. Patryk Jaki podkreślił, że to właśnie te media przez lata wmawiały Polakom, że nie można otwarcie mówić o polskości i o Bogu, tymczasem przemówienie Donalda Trumpa zadało kłam lansowanej tak długo „pedagogice wstydu”.

W prowadzonym przez Michała Rachonia programie „Woronicza17” na antenie TVP Info politycy podsumowywali wizytę Donalda Trumpa w Polsce. Szef gabinetu prezydent RP Krzysztof Szczerski zwrócił uwagę, że wygłoszone przez prezydenta USA przemówienie należy odbierać, jako zarys jego polityki międzynarodowej.

– Prezydent Trump wygłosił przemówienie, które miało pokazać światu zarys jego polityki międzynarodowej. Bardzo wyraźnie powiedział, że trzeba odbudować wspólnotę Zachodu jako wspólnotę konserwatywno-liberalną. Cywilizację, która z jednej strony stawia na wolność narodów, a z drugiej na wartości tradycyjne, takie jak rodzina, Bóg, ojczyzna. Tradycja i kultura to jest sztandar, wokół którego prezydent USA buduje wizję świata w kontrze do tego, co robią wrogowie Zachodu – mówił Krzysztof Szczerski.

Z kolei wiceminister sprawiedliwość Patryk Jaki zwrócił uwagę, że słowa, które padły na pl. Krasińskich w Warszawie podważyły lansowaną od lat przez TVN i „Gazetę Wyborczą” pedagogikę wstydu”.

 – To wyjątkowa wizyta. Donald Trump wskazał Polskę jako największego sojusznika. To jest wyjątkowa, bez precedensu wizyta w historii Polski. Prezydent Trump nie boi się mówić o tradycyjnych wartościach i o sile polskiego ducha. Inaczej niż my, którzy – mimo że jesteśmy dumni z Polski – nie wspominamy o tym z powodu poprawności politycznej. Te TVNy, „Gazety Wyborcze” wmawiały nam, że nie można mówić o polskości, o Bogu Nauczyliśmy się, że trzeba się Polski wstydzić. Wystąpienie Donalda Trumpa powinno być dla nas jak antybiotyk na antypolską pedagogikę wstydu. Donald Trump nie boi się mówić o Bogu, a my w Polsce, mimo że jesteśmy wierzący i chodzimy do kościoła, to przez poprawność polityczną milczymy. Donald Trump się nie boi i wygrywa – mówił Patryk Jaki.

Wiceszef resortu sprawiedliwości zwrócił uwagę również na poruszony przez Donalda Trumpa wątek dotyczący laicyzacji Europy.

– Europa została przeobrażona w Europę bez wartości, zlaicyzowaną, w tę próżnię wchodzą Muzułmanie. Nie da się oprzeć więzi tylko na pieniądzach, trzeba się oprzeć na korzeniach aksjologicznych, oprzeć się na wartościach. Jestem dumny, że to zostało powiedziane właśnie w Polsce- mówił Patryk Jaki.

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ