Tego o Melanii Trump nie wiedzieliście. To drugi taki przypadek w historii USA

Melania Trump, żona 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa, jest pod pewnym względem wyjątkowa. To zaledwie druga w historii kraju pierwsza dama, która urodziła się poza jego granicami. Ma też za sobą udaną karierę modelki, zna kilka języków obcych, angażuje się charytatywnie i wychowuje syna pary – Barrona Trumpa. Towarzyszy również mężowi podczas oficjalnych wizyt i spotkań w kraju oraz za granicą. Chwalona jest za nieskazitelny styl i dobór garderoby.

Melania Knavs urodziła się 26 kwietnia 1970 r. w miejscowości Novo Mesto w południowej Słowenii – ówcześnie była to Jugosławia. Jej rodzice to Amalija i Viktor Knavs; ojciec prowadził salon samochodowy, a matka zajmowała się projektowaniem ubranek dla dzieci. Przyszła Pierwsza Dama Ameryki wychowywała się z młodszą siostrą Ines.

Melania Trump uczęszczała do szkoły średniej specjalizującej się w projektowaniu mody oraz fotografii. Następnie wybrała Uniwersytet w Lublanie, jednak po pierwszym roku przerwała studia, by kontynuować i rozwijać karierę modelki w Mediolanie i Paryżu. Rozpoczęła karierę modelki mając 16 lat, pierwszy kontrakt podpisała dwa lata później z agencją w Mediolanie, a w 1996 r., w wieku 26 lat przeprowadziła się do Nowego Jorku.

Może pochwalić się znajomością języków obcych – oprócz ojczystego słoweńskiego zna angielski, francuski, włoski i niemiecki. Po wyjeździe ze Słowenii Melania zmieniła panieńskie nazwisko Knavs na bardziej niemiecko brzmiące Knauss.

Jako modelka pojawiła się w wielu kampaniach reklamowych oraz współpracowała ze znanymi projektantami i fotografami, m.in. z Patrickiem Demarchelierem, Helmutem Newtonem, Arthurem Elgortem, Ellen Von Unwerth, Peterem Arnellem, Antoine Verglasem oraz Mario Testino.

Pojawiała się wielokrotnie na okładkach magazynów takich jak „Vogue”, „Harper’s Bazaar”, „British GQ”, „Ocean Drive”, „Avenue”, „In Style”, „New York Magazine”, „Sports Illustrated Swimsuit Issue”, „Allure”, „Self”. „Glamour”, „Vanity Fair” oraz „Elle”. Dodatkowo wystąpiła w wielu reklamach oraz programach telewizyjnych.

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ