Droga Ekspresowa S5 – kolejne odcinki oddane do użytku

materiały prasowe

Kolejne fragmenty drogi ekspresowej S5 na odcinku Kryniczno – Będkowo zostaną udostępnione kierowcom w dn. 11 i 12.07.2017 r.

Nowa organizacja ruchu obowiązywać będzie w dwóch miejscach.
Od 11 lipca planowane jest przełożenie ruchu na około 800-metrowy fragment przyszłej drogi ekspresowej S5 – kierowcy jadący od strony Wrocławia będą wjeżdżać na nową jezdnię w okolicy skrzyżowania drogi krajowej nr 5 z drogą powiatową 1337D na Machnice (zaraz za Wysokim Kościołem, w sąsiedztwie wybudowanego wiaduktu WS-34), a na „starą piątkę” wrócą przed Będkowem.

Od 12 lipca zostanie wprowadzona nowa tymczasowa organizacja ruchu w Krynicznie, w rejonie budowanego węzła drogowego. Likwidacji ulegnie istniejący dotychczas objazd, a kierowcy korzystać będą z fragmentu przyszłego węzła drogowego Kryniczno. Nie będą objeżdżali terenu budowy, tylko pojadą drogą krajową nr 5 na wprost, przez nowo wybudowany wiadukt drogowy WD-38 oraz dwa nowe ronda (będące częścią przyszłego węzła). W ten sposób wykonawca będzie mógł bezkolizyjnie poprowadzić brakujący odcinek drogi ekspresowej S5, która w tym miejscu przebiegać będzie pod wiaduktem „piątki”.

Przejazd zgodnie z załączonym poglądowym zdjęciem.

Dzięki przeniesieniu ruchu na nową jezdnię możliwe będzie prowadzenie prac drogowych oraz wykończeniowych przy wybranych obiektach mostowych przyszłej ekspresówki.

Prosimy o ostrożną jazdę oraz dostosowanie się do nowej organizacji ruchu.

Źródło: GDDKiA

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ