Niezalezna: Zamordował żonę za spóźniony obiad

Policjanci z Delhi aresztowali 60-letniego mężczyznę, który śmiertelnie postrzelił swoją żonę. Bo zbyt późno podała obiad.

Do tragedii doszło w sobotę (8 lipca) wieczorem w mieście Ghaziabad, w północnych Indiach. Według policji, Aszkok Kumar wrócił do domu pijany i sprowokował awanturę. – Mężczyznę zdenerwowały wymówki, które robiła żona w związku z upijaniem się. Ponieważ nie otrzymał posiłku, mąż po prostu ją zastrzelił – powiedział dziennikarzom BBC policjant.

Kobietę z raną postrzałową głowy przewieziono do szpitala ale obrażenia, były śmiertelne. 55-latka zmarła.

Media i organizacje praw człowieka wielokrotnie informowały o fatalnej sytuacji kobiet w Indiach. Hinduski oraz kobiety z mniejszości narodowych i religijnych regularnie doświadczają przemocy i upokorzenia. Są traktowane niczym rzeczy, którą można sprzedać, wynająć, której można się łatwo pozbyć.

W Indiach kobieta jest postrzegana jako balast i obciążenie dla rodziny. Pod naciskiem bliskich kobiety często dokonują selektywnych aborcji: płody żeńskie są usuwane. Zabijane są żeńskie noworodki. W rezultacie struktura płci w Indiach jest poważnie zachwiana. W rankingu przygotowanego przez fundację World Economic Forum, Indie znajdują się na 114.miejscu (na 142 państwa) w indeksie dotyczącym ogólnej nierówności płci.

Dramatyczna sytuacja panuje przede wszystkim na wsiach, gdzie przemoc wobec kobiet jest na porządku dziennym. Według hinduskiej feministki Angany Chatterji, ścieranie się tradycji z nowoczesnością oraz erozja dawnych zwyczajów wiejskich są głównie „efektem projektów bezmyślnej globalizacji” Indii.

Według organizacji Save the Children UK, ze wszystkich krajów G20, Indie są najgorszym miejscem dla kobiet. Wyprzedzają w tym rankingu nawet słynącą ze skrajnego konserwatyzmu Arabię Saudyjską. Statystyki szokują. Hinduska rządowa agencja ds. rejestrowania przestępczości (NCBR) poinformowała, że w samym tylko 2015 roku zgłoszono prawie 34 000 przypadków gwałtu. W kraju co 22 minuty dochodzi do gwałtu, a średnio co 5 minut hinduska kobieta doświadcza przemocy z rąk najbliższych.

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ