Policjanci udaremnili pijanemu kierowcy autokaru przewóz dzieci na letni wypoczynek

James Palinsad, CC BY-SA 2.0, Flickr

Policjanci dolnobrzeskiego komisariatu nie dopuścili do dalszej jazdy kierowcy, który autokarem miał przewozić dzieci na letni wypoczynek. Podczas kontroli na miejscu zbiórki dzieci okazało się, że 39-letni kierowca znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Pijanemu kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy, a dzieci z innym kierowcą dotarły bezpiecznie na letni wypoczynek.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym dokonali kontroli autokaru oraz jego kierowcy. Kierujący – 39-letni mężczyzna przyjechał autokarem w miejsce punku zbiórki dzieci, które miały udać się na letni wypoczynek. W wyniku badania kierowcy na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że nie będzie on kontynuował dalszej jazdy. Przeprowadzone badanie wykazało, że jest on w stanie po użyciu alkoholu. Kierowcy nie dopuszczono do dalszej jazdy o zostało zatrzymane mu prawo jazdy. Za kierowanie autokarem w stanie po użyciu alkoholu odpowie teraz przed sądem. Dzieci bezpiecznie dotarły na miejsce letniego wypoczynku autokarem kierowanym przez innego kierowcę.

W ramach działań „Bezpieczne Wakacje”, policjanci prowadzą wielopłaszczyznowe, wzmożone czynności mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim podróżującym, niezależnie od miejsca spędzania wolnego czasu. Jedna z tych sfer dotyczy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W związku z tym funkcjonariusze dokonują także kontroli autokarów wożących pasażerów do miejsc docelowych wypoczynku.
Przypominamy, że w Komendzie Powiatowej Policji w Wołowie, jak i każdej innej jednostce Policji, istnieje możliwość indywidualnego umawiania kontroli w przypadku planowanego wyjazdu autokaru.
Źródło: KPP Wołów

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ