Izrael popiera Węgry w kampanii przeciw Sorosowi

soros.jpg
fot. youtube.com
„George Soros nieustannie podkopuje demokratycznie wybrane rządy Izraela poprzez finansowanie organizacji zniesławiających państwo żydowskie i próbujących odmówić mu prawa do samoobrony” – pisze izraelski resort dyplomacji, popierając działania węgierskich władz, które poddały krytyce działalność George’a Sorosa.

Na Węgrzech w ostatnim czasie prowadzona jest kampania przeciwko działalności miliardera żydowskiego pochodzenia, George’a Sorosa, finansowana przez rządzącą partię Fidesz. W miastach pojawiły się plakaty z jego zdjęciem i podpisem „Nie pozwólmy, by Soros śmiał się ostatni”. Ambasador Izraela na Węgrzech zażądał, by władze zaprzestały tej kampanii, ponieważ wzbudza ona nastroje antysemickie.

Od wypowiedzi ambasadora Yossiego Arnaniego odciął się izraelski MSZ, który w oficjalnym oświadczeniu stwierdził, że choć potępia wszelkie przejawy antysemityzmu, to popiera działania Węgier w krytyce Sorosa.

„George Soros nieustannie podkopuje demokratycznie wybrane rządy Izraela poprzez finansowanie organizacji zniesławiających państwo żydowskie i próbujących odmówić mu prawa do samoobrony” – czytamy w oświadczeniu izraelskiego resortu dyplomacji.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ