Zatrzymanie w sprawie zbiórki pieniędzy na chore dziecko

Piotr Drabik, CC BY 2.0, Flickr

Prokuratorzy Samodzielnego Działu do Spraw Informatyzacji i Analiz Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu wraz z funkcjonariuszami Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, prowadzą podtępowanie dotyczące zorganizowanej za pośrednictwem jednego z portali internetowych, zbiórki pieniędzy na leczenie chorego chłopca – Antosia.

Czynności podjęte zostały z urzędu na podstawie doniesień medialnych wskazujących na możliwość popełnienia przestępstwa oszustwa w związku z tą akcją.

W sprawie tej, po przyjęciu zawiadomienia o przestępstwie od przedstawiciela portalu internetowego za pośrednictwem którergo prowadzona była akcja, prokurator wszczął śledztwo w sprawie doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wielu osób fizycznych, poprzez wprowadzenie ich w błąd co do autentyczności akcji charytatywnej polegającej na zbieraniu środków pieniężnych w postaci dobrowolnych wpłat na rzecz pomocy dla chorego na nowotwór oczu dziecka. Wstępnie wartość wyłudzonego mienia oszacowano na kwotę nie mniejszą niż 200.000,- złotych.

Z ustaleń wynika, iż w Polce istnieje dziecko o podanym imieniu i nazwisku. Zgadza się także podany rok i miesiąc urodzenia chłopca. Dziecko to jest zdrowe, a jego rodzice nigdy nie prosili i nie uczestniczyli w takiej akcji.

W dniu 12 lipca 2017 roku funkcjonariusze KWP we Wrocławiu, na polecenie prokuratora, dokonali zatrzymania Michała S.

Na dzień 13 lipca 2017 roku zaplanowano wykonanie czynności procesowych z jego udziałem.

Źródło: Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ