Kierowca z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów dwukrotnie przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym

zdjęcie ilustracyjne / Karolina Kabat, CC BY-ND 2.0, Wikimedia Commons

Jaworscy policjanci zatrzymali kierującego dostawczym Mercedesem, który dwukrotnie przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Był to jednak dopiero początek problemów mężczyzny, ponieważ podczas sprawdzania okazało się, że posiada on dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz za jego zlekceważenie odpowie przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze tuż przed południem, w Paszowicach zatrzymali do kontroli kierującego dostawczym Mercedesem. Mężczyzna siedzący za kierownicą tego samochodu przekroczył, bowiem dwukrotnie w terenie zabudowanym dopuszczalną prędkość. 35-letni mieszkaniec Legnicy jechał na odcinku gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40, aż 80 km/h.

To był jednak dopiero początek jego problemów. Mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy, a po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 35-latek ma orzeczony rok temu dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Wcześniej dwukrotnie miał już zatrzymywane prawo jazdy przez sąd za jazdę pod wpływem środków odurzających.

Prowadząc po raz kolejny pojazd po narkotykach, w 2016 roku został ponownie zatrzymany i wtedy legnicki sąd zadecydował o dożywotnim pozbawieniu go prawa jazdy.

Jednak pomimo wyroku zakazującego mu prowadzenia jakichkolwiek pojazdów mechanicznych, mężczyzna wsiadł znowu za kierownicę samochodu.

Teraz grozić mu może kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności, gdyż zgodnie z obowiązującymi przepisami, kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu podlega takiej właśnie karze.

Źródło: KPP w Jaworze

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ