Niezalezna: Autorytet „Wyborczej” o KRS. Wcześniej robił interesy z gangsterami

Bez poprawek Senat przyjął dziś nowelizacje ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz o ustroju sądów powszechnych. Teraz trafią one do prezydenta Andrzeja Dudy. Nie trzeba było długo czekać na reakcję „Gazety Wyborczej”. Jej autorytet do spraw prawa – dr. Jerzy Zajadło zabrał głos. Teraz nie jest zadowolony z ustawy o Krajowej Radzie Sądowniczej, a wcześniej robił interesy z handlarzami kokainy – przypomniał Michał Rachoń.

Sejm uchwalił nowelizację ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa, która przewiduje m.in. wygaszenie kadencji 15 członków Rady będących sędziami. Ich następców wybrałby Sejm – obecnie robią to środowiska sędziowskie. Nowela została również przyjęta przez Senat.

Dziś rozpoczęto komentowanie tych decyzji. Dla „Gazety Wyborczej” wypowiedział się Jerzy Zajadło. To polski prawnik, profesor nauk prawnych, specjalista w zakresie teorii i filozofii prawa, profesor zwyczajny Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Jest publicystą prawnym „GW”.

Dziś media głównego nurty zabrały się za krytykę ustawy o KRS. Dr. Zajadło na łamach „Wyborczej” przedstawił swoje stanowisko w tej sprawie.

Zajadło robi za autorytet prawniczy „GW”. W latach 90-tych robił interesy z handlarzami kokainy – o czym pisał serwis kryminalne.trojmiasto.pl w 2010 roku.

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ