600 tys. złotych dla prawnika, który zajmował się prywatyzacją Śląska Wrocław

Radio Wrocław informuje o wysokim honorarium dla mecenasa, który pomagał przy nieudanej prywatyzacji Śląska Wrocław.

Jak wiadomo, nie udało się sprzedać Śląska Wrocław. Grzegorz Ślak, który wygrał przetarg, ostatecznie nie podpisał aktu notarialnego i nie zapłacił umówionej zaliczki. Tymczasem mecenas Jacek Masiota, który z ramienia magistratu zajmował się poszukiwaniami inwestora, i tak otrzyma bardzo wysokie honorarium. Chodzi o kwotę 600 tys. złotych. Przedstawiciele opozycji są zbulwersowani:

– Dla mnie jest to co najmniej skandaliczna sytuacja. Okazuje się, że to nie są jedyne pieniądze. Wówczas gdy mecenas Masiota pełnił funkcję w radzie nadzorczej Śląska to instytucje powiązane z grupą Masioty otrzymywały również pieniądze za inne zadania. Między innymi na takie memorandum dotyczące prywatyzacji spółki na które poszło kilkadziesiąt tysięcy złotych – mówi radny PiS, Marcin Krzyżanowski.

Jednak zdaniem specjalisty nie ma w tym nic sprzecznego z prawem:

– Kancelaria czy pan mecenas wynajęty tutaj do prowadzenia tych działań ponosi odpowiedzialność za to, żeby przeprowadzić wszystkie działania, które były opisane w umowie zgodnie z największą starannością. Natomiast on nie może odpowiadać za ostateczną decyzję obu stron, który musiały zawrzeć umowę, ewentualnego potencjalnego nabywcy i urzędu miejskiego – twierdzi dr nauk prawnych Ryszard Balicki (Uniwersytet Wrocławski).

Jakub Nowotarski z Akcji Miasto twierdzi, że pieniądze podatników zostały zmarnowane przez wrocławski magistrat:

– Za każdym razem jak słyszę “Śląsk Wrocław” łapię się za portfel. Prezydent Dutkiewicz nie był przygotowany na to, żeby ewentualnie zacząć rozmowy z kolejnym kandydatem. Kancelaria, która obsługiwała miasto wzięła pieniądze, a kupca Śląska Wrocław nie ma. Wydamy kolejne kilkanaście milionów. Moim zdaniem jest to totalnie bez sensu – czytamy na portalu radiowroclaw.pl.

Zarówno Jacek Masiota, jak i Urząd Miejski milczą.

Źródło: Radio Wrocław

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ