W Głuszycy powstaje “Dolnośląski Delfinek”

umwd.dolnyslask.pl

W Głuszycy powstaje jeden z basenów budowanych w ramach pilotażowego programu „Dolnośląski Delfinek”. To projekt samorządu województwa, dzięki któremu w pięciu dolnośląskich gminach powstają małe, przyszkolne baseny.

Program „Dolnośląski Delfinek” jest kolejną inicjatywą sportową samorządu województwa. Program zakłada budowę małych krytych pływalni z 4-torową niecką basenową o wymiarach 8,5 x 16,67 m i głębokości od 0,9 do 1,35 m przy istniejących szkołach w naszym regionie. W pierwszej, pilotażowej fazie realizacji programu powstanie pięć takich obiektów: w Głuszycy, Twardogórze, Chocianowie, Strzegomiu i Górze.

Pływalnie będą w pełni dostępne dla osób niepełnosprawnych. Po zakończeniu zajęć szkolnych, np. w godz. od 16 do 22.00, a także w weekendy, ferie i wakacje będą mogły być odpłatnie udostępnione społeczności lokalnej dla celów rekreacyjnych i rehabilitacyjnych. Na krytych pływalniach będzie także realizowany program powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”.

W Głuszycy basen stanie przy Szkole Podstawowej nr 3, a jego koszt to 5 mln zł. Ponad 1,2 mln zł będzie pochodzić z dofinansowania samorządu województwa, pozostała część to wkład własny gminy oraz dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Pływalnia ma być gotowa z końcem lutego 2018 roku.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ