Waszczykowski: Tusk powinien wspierać Polskę, a tymczasem uprawia politykę antyrządową

W ostatnim wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski zarzucił Donaldowi Tuskowi działanie przeciwko interesom Polski. Uważa on również, że społeczeństwo polskie nie czeka na powrót do kraju „króla Europy”.

„Tusk jako szef Rady Europejskiej powinien wspierać Polskę, a tymczasem uprawia politykę antyrządową, nie informując, co się dzieje w instytucji, nie ściągając współpracowników z kraju, nie odwiedza KPRM i prezydenta, nie inicjuje nic propolskiego, brał udział w puczu przeciwko Polsce” – mówi Waszczykowski. Podkreśla także, że ewentualny powrót Donalda Tuska do kraju nie powinien zaszkodzić obecnemu rządowi, który w jego ocenie spełnia obietnice wyborcze wprowadza zmiany ustrojowe, jak i również przyczynia się do wzrostu gospodarczego czego przykładem są stabilne i rosnące oceny raitingowe.

W wywiadzie zawiera on także pozytywną ocenę swojej pracy i podkreśla, iż nie boi się o ocenę w oczach Premier Beaty Szydło, jak i wyborców. Przytacza sukcesy polskiej dyplomacji, jak  ostatnia wizyta Donalda Trumpa i przewodnictwo szczytu Trójmorza, oraz zdobycie niestałego miejsca w Radzie Bezpieczeństwa ONZ.

Źródło: rp.pl, telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ