Groził wysadzeniem w powietrze

Piotr Drabik, CC BY 2.0, Flickr

Za to, co zrobił najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Taką decyzję podjął sąd w stosunku do zatrzymanego przez dzierżoniowskich policjantów 66-letniego mieszkańca Piławy Górnej.

Mężczyzna od roku znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją rodziną, a w ostatni weekend odkręcił gaz grożąc wysadzeniem budynku. Tylko błyskawiczna reakcja jednego z pokrzywdzonych uchroniła od tragedii. Za kratkami może teraz spędzić nawet 5 lat.

Wszczynanie awantur, wyzywanie, szarpanie za odzież, wyganianie z domu, grożenie pozbawieniem życia i wysadzeniem przy użyciu butli gazowej budynku mieszkalnego, demolowanie mieszkania oraz znęcanie się psychiczne nad domownikami. Tak niestety wyglądało wiele dni życia jednej z rodzin, która po roku upokorzeń i cierpień postanowiła przerwać milczenie i o wszystkim powiadomić Policję. Sprawą zajęli się funkcjonariusze wydziału dochodzeniowo-śledczego i prokuratura.

Trzeba było działać szybko i zdecydowanie, ponieważ 66-latek groził także odkręceniem gazu i wysadzeniem mieszkania w powietrze. Groźby te próbował zrealizować w miniony weekend. Kompletnie pijany 66-latek grożąc pozbawieniem życia i wysadzeniem budynku w powietrze odkręcił butlę z gazem oraz dwa palniki w kuchence gazowej. Tylko błyskawiczna reakcja jednego z pokrzywdzonych uchroniła od tragedii. Mężczyzna obezwładnił napastnika i przytrzymał go do czasu przybycia patrolu Policji. Badanie alkomatem wykazało, że 66-latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Wczoraj na posiedzeniu sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Za popełnione przestępstwa 66-latek może spędzić w więzieniu nawet 5 lat.

Źródło: Dolnośląska Policja; KPP w Dzierżoniowie

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ