Opozycja znów nie przedstawiła konstruktywnej propozycji. Schetyna wzywa do kolejnych demonstracji!

Dziś o godz. 13:20 odbyła się konferencja prasowa Grzegorza Schetyny, na której po raz kolejny przewodniczący PO wzywał Polaków do wyjścia na ulicę. Niestety opozycja nie pokazała alternatywnej propozycji rozwiązania sporu sejmowego. Schetyna wezwał prezydenta Dudę do zawetowania wszystkich 3 ustaw przyjętych przez Prawo i Sprawiedliwość.

Grzegorz Schetyna po raz kolejny udowodnił, że opozycja nie dostrzega żadnych problemów w funkcjonowaniu sądów w Polsce i nie zaproponował żadnych alternatywnych propozycji rozwiązania konfliktu sejmowego.

– Kryzys polityczny w Parlamencie wszyscy widzimy – stwierdził na konferencji Schetyna. – Potrzebne są aktywne działania. Widzimy protesty przeciwko demolowaniu sądów. Wielu młodych ludzi protestuje i oczekuje normalności od polskiego Parlamentu i prezydenta. Wczoraj z nadzieją przyjęliśmy gest prezydenta Dudy. Dziś wiemy, że nie wystarczy protestować. Potrzebna jest deklaracja ze strony prezydenta Dudy, że prezydent Duda zawetuje 3 ustawy, które zostały przyjęte przez PiS. O KRS, o ustroju sądów powszechnych i ustawie o Sądzie Najwyższym. To niezbędne, byśmy mogli dalej rozmawiać – powiedział Grzegorz Schetyna.

– Jutro o godz. 20 będziemy to mówić prezydentowi Dudzie przed Pałacem Prezydenckim. Będziemy mówić o konieczności zawetowania tych ustaw i o tym, by prezydent Duda poparł nasze pytania referendalne,  czy Polacy są za tym, by władza ustawodawcza nie miała złego wpływu na władzę sądowniczą – mówił Schetyna.

Źródło: TVP Info / telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ