Wrocław: lewica domaga się zwiększenia budżetu na żłobki

Wrocławscy działacze Zielonych i Partii Razem domagają się zwiększenia finansowania żłobków – podaje Radio Wrocław.

Lewicowi aktywiści chcą, aby wrocławski magistrat był bardziej aktywny na polu prorodzinnym. Chodzi o zwiększenie budżetu o 38 mln zł (obecnie wynosi on… 44 mln zł). Pieniądze posłużą finansowaniu żłobków oraz wyremontowaniu budynków należących do gminy, gdzie mogłyby powstać nowe instytucje. Rodzice, którzy nie zdołali umieścić swoich pociech w miejskich żłobkach, mogliby liczyć na dopłatę od miasta:

– Wszystkie miejsca w placówkach są już zajęte. Konieczne są remonty żłobków, uruchamianie nowych oraz zwiększenie dofinansowania. Dlatego obecny budżet przeznaczany na żłobki musi zostać podwojony. Czas skończyć z myśleniem, że pomoc należy się nielicznym – mówi Radiu Wroclaw Robert Reisigová-Kielawski (Zieloni).

Lewica wytknęła magistratowi, że znalazł pieniądze na finansowanie Śląska Wrocław:

– Wrocław jest przede wszystkim dla swoich mieszkańców, żądamy racjonalnego gospodarowania naszych podatków, żeby pieniądze szły na wysokiej jakości usługi publiczne, a nie na pensje zawodników drużyny sportowej – mówi Matthew La Fontaine z Partii Razem.

Na przygotowanej przez Razem infografice widzimy, że wynagrodzenie jednego piłkarza odpowiada dofinansowaniu 53 miejsc w żłobkach.

– Chcemy zajmować się sprawami, które dotyczą wrocławianek i wrocławian na co dzień. Żłobki, transport, zieleń – takie obszary, gdzie widać spore zaniedbania po trzech kadencjach rządów Dutkiewicza i powiązanych z nim środowisk. W tej naparzance PiS vs. anty-PiS zapomina się o narastających frustracjach zwyczajnych mieszkańców- czytamy na portalu radiowroclaw.pl.

Źródło: Radio Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ